Цей рік став більше провальним, аніж успішним – експерти про реформу поліції

186
7 листопада минає рік з часу, як запрацював закон «Про національну поліцію». На цьому тлі експерт групи Реанімаційного пакету реформ «Реформа органів правопорядку» Борис Малишев прокоментував результати цієї реформи. 

«На мою думку, етап, який відбувся за цей рік, є більш провальним, ніж успішним. Тому що до успіхів можна зарахувати запуск патрульної поліції з нуля. Щодо недоліків – в цей самий період відбувалося тестування поліцейських, та за його загальними результатами можна сказати, що воно проведене неналежним чином, тому що загальний результат всього 7,7% звільнених за результатами тестування», – зауважив Малишев. 
«Тому це зовсім не відповідає суспільним очікуванням, не відповідає тим заявам, які лунали від очільників поліції, МВС, що тестування має кардинальним чином очистити поліцію від недоброчесних, недобропорядних й непрофесійних міліціонерів», – наголосив у коментарі Радіо Свобода експерт.
Крім того, він додав, що за результатами переатестації таких недобропорядних міліціонерів виявилося менше 10 відсотків, а це не відповідає реальності.
Аналогічної думки щодо реформи поліції дотримується і директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.
«Якщо порівнювати з дистанцією в 100 метрів, то ми пробігли метрів п’ятнадцять, у кращому випадку. Загалом можна сказати, що закон виявився робочим. На його підставі можна працювати, але треба йти далі. Реформа – це спочатку інституційні зміни, а вже потім вони мають бути закріплені у законодавстві», – підкреслив фахівець.

Коментарi

Коментарiв