Журналіст: Путін хоче розпалити війну на Закарпатті?

297
Письменник, журналіст Олександр Гаврош проаналізував деталі зламу пошти помічника Путіна Владіслава Суркова. 

«Оприлюднення листів з електронної пошти приймальні «сірого кардинала» Путіна – Владіслава Суркова – ще чіткіше окреслило роль Кремля в автономістському русі на Закарпатті. Ця кагебістська розробка мала бути здійснена ще 1991 року. Тоді лише спротив народу зірвав проголошення автономії комуністичною більшістю Закарпатської обласної ради. Вдалося провести тільки опитування, яке, однак, не має юридичної сили і перебуває поза правовим полем України», − зазначив Гаврош.
Він додав, до протягом усіх цих років Кремль не полишає надії розпалити вогонь протистояння в найзахіднішій області України, а злам хакерами електронної пошти Суркова лише підтвердив, що всі ці роки Москва фінансує тут сепаратистський рух.
«Документ під назвою «План із забезпечення федерального статусу Закарпаття» дає чітку картину, як Москва планує перетворити мирний регіон у поле кривавих зіткнень і протистоянь. Оскільки з Донбасом у Путіна не так сталося, як гадалося, є потреба розпалювати вогнища нестабільності в інших регіонах. І Закарпаття тут – одне з найвразливіших місць. Адже область має кордон із чотирма країнами Євросоюзу. Отже, конфлікт відразу стає міжнародним», – пояснив у статті для Радіо Свобода журналіст. 
За його словами, у викритому плані про це сказано вельми однозначно: «Пропрацювати питання про можливість залучення Угорщини до виконання завдань забезпечення захисту Закарпаття і Тимчасового уряду через направлення в регіон угорських збройних сил як миротворців. Із цією метою використовувати відповідні технології провокаційного медійного характеру (значна частина неминучих жертв під час захоплення влади будуть декоровані як представники угорської громади, що загинули від рук бандерівських, правих сил, прокиївських спецслужб)».
«Коли читаєш план Суркова, то він видається якимось фантастичним жахіттям. Але саме такі сценарії розроблялися по Криму та Донбасу, про що свідчать листи зі зламаної пошти приймальні автора сучасної концепції «русского міра», − підкреслив автор. 
Також він зауважив, що Кремль, аби залучити на свій бік Угорщину, пропонує вже «русинсько-угорську» автономію, хоча угорців на Закарпатті усього 12% і живуть вони компактно у кількох районах. 
«Чи може бути план Суркова втілений у життя? За допомогою Будапешта цілком імовірно. Кілька фур із озброєними бойовиками таємно можуть подолати кордон, і все закрутиться. Ось тільки наївним мрійникам слід зрозуміти одне: ніхто не буде здавати жоден клаптик української землі просто так. Навчені гірким досвідом Криму й Донбасу, силовики та добровольці будуть воювати на Закарпатті по-справжньому. І замість квітучих сіл Берегівщини чи Мукачівщини будуть картини апокаліпсису на кшталт донецьких. Хто від цього виграє? Безперечно, Москва. Але в жодному разі не закарпатці», – резюмував письменник. 

Коментарi

Коментарiв