Transparency International закликала українську владу розширити права НАБУ

316
Міжнародна правозахисна організація Transparency International закликала українську владу розширити можливості для боротьби з корупцією на тлі необхідності перевірки декларацій політиків. 

«Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повинно розслідувати походження задекларованих статків, використовуючи усі наявні інструменти, в тому числі автономне прослуховування телефонних розмов за рішенням суду. НАЗК повинна продемонструвати також успішні приклади стосовно намірів чиновників», – ідеться у повідомленні українського відділення організації.
«І нарешті, необхідно якомога швидше створити незалежний Антикорупційний суд з активним залученням та підтримкою міжнародних експертів. Саме він зможе  покласти край безкарності корупціонерів та неупереджено розглядати корупційні справи у найкоротші терміни», – зазначено в матеріалі.
Крім того, Transparency International закликало Національне агентство з питань запобігання корупції України тісно співпрацювати з громадськістю та журналістами щодо перевірки декларацій посадовців, стилю їхнього життя, джерел походження задекларованих активів та виявлення невідповідностей.
«Ми чекаємо на результати державної перевірки інформації, зазначеної в деклараціях та звітах активістів. Одним із головних показників ми вважаємо  притягнення до відповідальності за незаконне збагачення та декларування неправдивої інформації», – наголосив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.
Додамо, нині Національне антикорупційне бюро України не має права здійснювати прослуховування самостійно і вимушене залучати до цього Службу безпеки.

Коментарi

Коментарiв