Глибока криза і повна відсутність національної ідеології – нардеп про «українські» квоти

364
Народний депутат України Євген Рибчинський прокоментував ситуацію з квотами на українському радіо та телебаченні. 

«Для унітарної країни, де живе більше 70% титульної нації, ситуація з квотами є просто принизливою. Оскільки, скажімо у Франції і Німеччині, де мешкають мільйони турків і арабів, усі 100% ефіру звучать національною мовою. А у нас все не як у людей. Ми і досі культурно і ментально перебуваємо у російському інформаційному рабстві. ЗМІ, які належать проросійським олігархам, не зацікавлені у розвитку української культури, національного театру, пан-українського шоу-бізнесу тощо», − наголосив Рибчинський, додавши, що вони продовжують виконувати місію нав’язування українцям «русского міра» при повній байдужості Національної ради з телебачення і радіомовлення.
Нардеп зауважив, що в цій ситуації квоти – це фактично єдиний засіб українізації телерадіоефіру. 
«І не треба дурити людей, розказуючи, що московський продукт якісніше українського. Для досвідченого слухача російська попса звучить абсолютно нафталінно в порівнянні з тим, що крутять на радіостанціях Америки і Європи», – зазначив у статті для Обозревателя парламентар. 
«Щодо телебачення, то я не розумію, чому ми маємо дивитися серіали про життя в сусідній орді, а не скажімо, про життя в Європі, на яку ми так орієнтуємося. Або не американські серіали. Дорого? Крутіть кіношну класику. Навіть «старе» американське і французьке кіно якісніше «модернового» російського», – висловив думку високопосадовець.
За його словами, небажання виконувати закон про фактичну українізацію українського ефіру свідчить про глибоку кризу культури в державі і повну відсутність національної ідеології. 
«Процес українізації мав би початися 25 років тому, а, на жаль, починається тільки зараз. І якщо він провалиться, то про справжню свободу, незалежність і суверенність України можна буде забути», – пояснив Рибчинський.

Коментарi

Коментарiв