Помста українцям і кримінальна відповідальність – наслідки е-декларування

245
Політолог, директор Центру стратегічних комунікацій Валентин Войтіков пояснив, яких наслідків слід чекати від е-декларування доходів українських політиків. 

«Емоції трохи затихли. Настав час підбити перші підсумки і зрозуміти, до яких наслідків призведе запуск е-декларування», − зауважив політолог.
По-перше, за його словами, «рівень довіри до органів влади проб’є дно», але після того, як нардепи задекларували 12,6 мільярда гривень – по 29 мільйонів гривень на кожного, а на додачу до них – колекції годинників, квартир, будинків, автомобілів, картин та іншого добра, стане ще гірше. 
Як підкреслив експерт, те ж саме стосується і Кабінету Міністрів, члени якого вказали в деклараціях майже 160 мільйонів гривень. «Суспільство переконалося, що влада не вирішує його проблеми, влада їх створює і на цьому заробляє». 
«Друге – Україна отримала ще один удар по своїй репутації. Британські Guardian і BBC, світові агентства Reuters і Bloomberg, німецькі Spiegel і Frankfurter Allgemeine Zeitung посмакували історії з кешем українських політиків. Вони не розуміють, чому українські політики вічно ходять із простягнутою рукою, у той час як самі сидять на грошах. У прямому сенсі цього слова», – наголосив у статті для Сегодня політолог. 
Крім того, третій аспект на цьому тлі – необхідність антикризового піару для багатьох політиків. 
«Навіть на загальному тлі негативних новин, є ті, хто «відзначився» більше всіх. Сергій Мельничук зі своїм фейковий трильйоном гривень. Володимир Парасюк із «подарунком від Святого Миколая». Анатолій Матвієнко з особистою церквою. Максим Бурбак із 22 автомобілями. Ігор Котвицький із активами на 1,9 мільярда гривень. Антигероїв багато, і кожному з них доведеться робити якісь кроки, щоб пояснити свою декларацію, переключити увагу на інші теми. А ще на них вже сиплеться вал листів із проханнями дати грошей», – зауважив Войтіков. 
Також, на його думку, хтось заплатить штраф і навіть понесе кримінальну відповідальність. 
«Сім депутатів запізнилися з подачею електронних декларацій. Двоє з них, Сергій Клюєв та Олександр Онищенко, навряд чи це зроблять, вони за межами України і не чути, щоб вони збиралися повертатися. Решта заплатять солідний штраф, а якщо не подадуть декларацію, в законі передбачено покарання у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років», – пояснив експерт. 
У підсумку він спрогнозував, що політичний клас, принаймні, якась його частина спробує відігратися – або заблокувати роботу Національного агентства з питань запобігання корупції, або запровадити «нульове декларування» для всіх громадян України. Або і те, і інше.

Коментарi

Коментарiв