Росії не потрібні союзники – Росії потрібні раби – публіцист

209
Український публіцист, ведучий, журналіст Віталій Портніков прокоментував домовленість між міністрами оборони України і Молдови про надання нашою країною коридору для виведення російських військ з окупованого Придністров’я.

Портніков нагадав, що відразу після ухвалення цієї домовленості глава місцевого сепаратистського режиму Євген Шевчук заявив, що ніколи не погодиться з таким рішенням. Більше того, російських окупантів Шевчук назвав «фундаментом миротворчої операції». 
«Це – стара тактика Москви. Російська сторона проявляє миролюбність і конструктивність, визнає територіальну цілісність, пропонує вирішити логістичні проблеми – ну ось як ще виводити війська з Молдови, що не через Україну, а Україна не дає! А коли виявляється, що всі проблеми можуть бути вирішені, негайно з’являється чергова маріонетка, яка стала «президентом» за московської ласки і повністю залежить від кремлівських подачок і гордо промовляє, що «народ проти», – зауважив публіцист. 
За його словами, подібне було і з нещодавнім рішенням «нормандської четвірки» про збройну поліцейської місії ОБСЄ, коли в Москву спеціально викликали Дєніса Пушиліна і Дейнего для позначення волі «народу». 
«Із цього можна зробити тільки один дуже простий висновок – окупанти не підуть, поки не впадуть. Із європейських країн, окупованих Сталіним після Другої світової війни, вони пішли, коли комуністичний режим позбувся своїх іклів – ані на день раніше. Окупація країн Балтії припинилася вже після того, як Україна, Молдова та інші радянські республіки заявили про свою незалежність – ні на день раніше. Так буде і цього разу», – спрогнозував у статті для newsru.ua журналіст. 
На його думку, абсолютно неважливо, як намагатися домовлятися з окупантами і на які поступки йти, оскільки «брудний чобіт ворога залишиться там же, де і був».
«Ви можете обрати проросійську владу, готову лягти під Росію, аби їй віддали територію – нічого не вийде. Грузини були щиро впевнені, що зміна непередбачуваного і ексцентричного дисидента Звіада Гамсахурдіа на колишнього члена політбюро ЦК КПРС Едуарда Шеварднадзе допоможе вирішити питання з російською окупацією Абхазії і Південної Осетії – а в результаті отримали ганьбу і етнічну чистку», – підкреслив автор. 
Також він нагадав, що молдавський президент-комуніст Володимир Воронін був упевнений, що вже йому-то Москва віддасть контроль над Придністров’ям. Але в Кремлі йому пояснили – територіальну цілісність можна відновити тільки в разі, якщо окупаційний контингент залишається в своїх казармах. 
«Нині новий кремлівський ставленик – Ігор Додон – розповідає співгромадянам казки про федералізацію і повернення Придністров’я. Навіть якщо Додон переможе на президентських виборах, ніякого повернення не буде. Росіяни не підуть. І справа навіть не в тому, що Додон свідомо бреше. Він і насправді цього не розуміє. Як не розумів Шеварднадзе – куди більш мудрий і досвідчений політик, ніж якийсь Додон. Як не розумів Воронін, який пройшов школу, незрівнянну з додонівською. Як не розуміє якийсь Медведчук, який – я впевнений – думає, що якби він отримав в подарунок від Путіна Україну, то йому віддали б і Крим з Донбасом. А дзуськи! Москві непотрібні союзники, навіть самі лояльні. Москві потрібні раби», – підсумував журналіст.

Коментарi

Коментарiв