Україна представила в ООН проект резолюції щодо Криму

370

Україна представила в ООН проект резолюції про Крим, який підтримали 38 країн, де закликала РФ надати спостерігачам ОБСЄ доступ на територію півострова.

У проекті резолюції щодо дотримання прав людини в Криму, який Україна представила в ООН, було засуджено випадки дискримінації в Криму. Також цей документ закликає Росію вжити усі необхідні заходи для того, щоб припинити порушення щодо жителів Криму. Проект резолюції був представлений Україною за підтримки 38 країн, включаючи США, Великобританію і Францію, – повідомляє ТСН.

 

Крім того, у тексті резолюції висловлено заклик до Росії, щоб вона переглянула рішення щодо заборони Меджлісу кримсько-татарського народу.

 

«Основна мета резолюції – закликати Російську Федерацію забезпечити повне дотримання зобов’язань як держави-окупанта відповідно до міжнародного права, а також забезпечити безпечний та безперешкодний доступ для міжнародного механізму з прав людини на тимчасово окупований півострів, щоб провести моніторинг і повідомити про ситуацію», – йдеться у заяві місії України при ООН.

Коментарi

Коментарiв