Російська агресія активізувала українців

192

Міжнародний кореспондентTheDaily Signal, колишній льотчик ВПС США та ветеран війн в Іраку та Афганістані Нолан Петерсон розповідає про збільшення військової могутності.

Нолан Петерсон констатує, що українська армія виявилася слабо підготовленою до конфлікту на Донбасі. Але з початком агресії відбулося відродження ЗСУ: протягом двох років від початку конфлікту загальна військова міць України збільшилася на 25% – з 200 до 250 тисяч солдатів, – пише НВ.

Сьогодні українська армія на 70% складається з контрактників. До війни цей показник становив 60%. Також Україна відроджує Національну гвардію, приєднуючи добровольчі батальйони, що утворилися у перші дні війни, коли регулярна армія була зовсім не готова до протистояння.

Крім того, «Російська військова кампанія на Донбасі охолодила ставлення українців до їхнього східного сусіда». Щоб підтвердити свої слова, Нолан Петерсон наводить статистику: «У 2011 році 84% українців позитивно ставилися до Росії. Але на сьогодні, за даними фонду «Демократичні ініціативи», 72% українців негативно ставляться до Росії, 77% – вважають, що РФ становить загрозу для своїх сусідів».

Діаметрально протилежною стала і думка українців про військову службу. Адже після розпаду Радянського Союзу це ремесло в Україні не вважалося почесним. Навпаки, було багато думок про те, що в армію йдуть за браком інших варіантів.

Коментарi

Коментарiв