Експерти пояснили, як перемога проросійського Трампа вплине на Україну

203
Низка політиків, експертів пояснили, чого слід чекати і боятися Україні і світові на тлі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США. 

Перемогу Трампа прокоментував народний депутат України, президент аналітичного центру «Політика», який був на виборах у США в якості спостерігача від ОБСЄ. 
«Протестні настрої американців проти столичного істеблішменту виявилися занадто сильними. Настав час радикальних політиків. Республіканці зберігають контроль над Палатою представників Конгресу та Сенатом і зможуть сформувати такий уряд, який захочуть. Відзначу, що Трамп не є лідером Республіканської партії, тому переговори між командою Трампа та фракцією республіканців простими не будуть. Захищати Трампа від атак будуть військові, «піджаки» з ФБР та ряд силовиків, яким імпонує можливість підтримки Трампом ВПК, жорсткі заходи проти емігрантів та загальне закручування гайок всередині», – зауважив нардеп. 
Експерти стверджують, що поки про погіршення стосунків між Україною і США говорити зарано, оскільки передвиборчі обіцянки – це одне, а реальні дії зовсім інше. 
«Коли кажуть про долю України, то це свідчить про те, що країна до чогось приречена – або до хорошого сценарію, або до поганого. Тому питання поставлене неправильно. Україна може робити всупереч тим чи іншим обставинам. Тому перемога Трампа – це шанс для України, щоб перебудувати свою внутрішньо-зовнішню політику. І не варто піддаватись ілюзіям, що хтось за нас вирішить ключові питання: національної безпеки, економічного розвитку, державного будівництва. Тому перемога Трампа для нас – шанс стати більш самостійними, більш суб’єктними у зовнішній і внутрішній політиці», – запевнив у коментарі 24 директор організації «Інститут глобальних стратегій» Вадим Карасьов.
Директор Центру Східноєвропейських перспектив Микола Воробйов порівняв Трампа із Джоджем Бушем, зауваживши, що новий Президент США отримав не менше, а може й більше повноважень. А враховуючи одіозність бізнесмена, важко пророкувати його перші кроки на політичній арені, в тому числі і щодо України.
«Головна проблема Трампа – непередбачуваність. Окрім того він отримав монополію на зовнішню політику. В останнє таке було із Джорджем Бушом у 2004 році. Тоді США почали війни в Ірані та Афганістані. Що буде далі – важко сказати. Але в його оточенні точно є три людини, тісно пов’язані із РФ – це Картер Пейдж із його зацікавленістю «Газпромом», Пол Манафорт, який консультував Януковича і не так давно зустрічався з ним за сприяння Путіна, і генерал Майкл Флінн, частий спікер і гість вечірки на честь річниці «Russia Today» у Москві. Багато для України також залежить від того, кого Трамп обере на посаду голови Пентагону та держдепартаменту», – наголосив фахівець. 
Крім того, майбутні відносини між Трампом і Президентом РФ Владіміром Путіним прокоментував український дипломат, політик, громадський діяч, речник МЗС України (2005-2006 років) Василь Філіпчук. 
«Трамп будуватиме відносини з Путіним виходячи з національних інтересів. Усі ремарки щодо відносин США і Росії – це передвиборчі гасла, які мали привернути увагу. Але не політичні рішення. Те, що політики говорять до виборів і роблять після виборів – це дві великих різниці. Трамп керуватиметься не лише своїми ідеями, а в цілому враховуватиме всю систему прийняття політичних рішень Сполученими Штатами. Якою буде політика нового президента, стане зрозуміліше не раніше березня наступного року. Але я не думаю, що вона кардинально відрізнятиметься від нинішньої політики США загалом. Очевидно, що Трамп як досвідчений бізнесмен, буде значно сильнішим гравцем, ніж адміністрація Обами. Так само , як і значно жорсткішим, ніж Клінтон», – пояснив дипломат.

Коментарi

Коментарiв