РФ хоче змусити Україну погодитися на «формулу Штайнмайєра»

253
Представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи, координатор виборчих та парламентських програм громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська заявила, що Росія намагається схилити українську сторону Мінського процесу до того, щоб саме вона затвердила так звану «формулу Штайнмайєра».

За її словами, після ухвалення цього рішення Тристороння контактна група мала би «парафувати» цю формулу.
«Звісно, українська сторона не може на це піти», – наголосила Айвазовська, зауваживши, що лідери «нормандської четвірки» дали доручення чотирьом міністрам закордонних справ розробити «дорожню карту» виконання Мінських домовленостей до кінця листопада, і частиною її будуть і безпекові позиції, і політичний блок.
 «У мене особисто складається враження, що росіяни тактично намагаються звільнити очільника МЗС Росії Сєргєя Лаврова від надзавдання узгодити документ в «нормандському форматі» на їхніх умовах», – зауважила у своєму Facebook дипломат.
Також вона повідомила, що після завершення зустрічі Тристоронньої контактної групи і її робочих підгруп в очі впала «бравада та злорадність» представників Росії і підтримуваних нею збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР» із приводу перемоги на президентських виборах у США Дональда Трампа, якого через низку його передвиборчих висловлювань вважають проросійським.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини і чинний очільник ОБСЄ Франк-Вальтер Штайнмайєр запропонував свою формулу, згідно з якою закон про так званий «особливий статус» окупованих територій Донбасу мав би почати тимчасово діяти вже в день таких місцевих виборів там, а після звіту ОБСЄ про ці вибори вже й постійно.
У той же час, український закон передбачає, що основна його частина набуде чинності лише з дня набуття повноважень органів місцевого самоврядування, обраних на таких виборах, що мають відбутися за низки умов. Українська сторна також наполягає на тому, що політичні питання неможливо виконувати до виконання питань безпеки.

Коментарi

Коментарiв