Історик назвав головні помилки Путіна щодо України

163
Історик і російський опозиціонер Андрєй Зубов наголосив, що всі трагедії в Україні після лютого 2014 року, безумовно, відбулися з вини російської влади, а головне – через її дурість.

«Мені гірко це чути, хоча розумію: почуття українців щодо Росії є абсолютно природними. Ще в березні 2014 року, коли все тільки-но починалося, я прекрасно розумів, що політика Путіна призведе до того, що стосунки між українцями та росіянами будуть зіпсовані на нескінченно довгий час. Так і сталося», – зауважив історик, додавши, що всі трагедії в історії України після лютого 2014 року, безумовно, відбулися з вини російської влади, а головне – через її дурість.
«Після перемоги Майдану треба було зуміти встановити хороші стосунки з новою українською владою. З самого початку, без всяких анексій Криму та війни на Донбасі. Треба було визнати перемогу революції, легітимність нової влади, почати переговори щодо спірних питань. Це б тільки підняло престиж Росії. Замість цього Путін зробив те, що зробив: занапастив відносини з Україною та завдяки його політиці Росія опинилась в міжнародній ізоляції. Ми є винними не лише в злобі, але й у власній дурості. Це особливо боляче», – наголосив в інтерв’ю Гордону експерт.
Крім того, він попросив вибачення у всієї України за злочини російської влади та розповів про помилку, якої припустилися Росія з Україною після розпаду СРСР.
«Порівняйте вихід із комунізму України та Росії і, скажімо, Польщі та Чехії. Ви побачите: головна помилка – не було поновлено прав власності. У всіх країнах Центральної Європи – від Польщі та Естонії до Албанії та Сербії – було проведено реституцію. А в Україні та Росії не повернули спадкоємцям те, що комуністичний режим забрав у їхніх предків. Натомість відбувся незаконний перерозподіл радянської власності між спритними чиновниками та відвертими бандитами, близькими до влади», – висловив думку російський опозиціонер. 
Відповідно, як він підкреслив, невідновлення прав власності та незаконний перерозподіл радянського майна призвели до того, що в Україні склалася олігархічна система, а в Росії, оскільки тут був головний центр КДБ – спецслужбівська, що діє і досі.

Коментарi

Коментарiв