Дурний політик небезпечніший за підлого – журналіст про українських депутатів

285
Журналіст, ведучий Павло Казарін проаналізував, чому відмова від окупованого Росією Донбасу небезпечна для України.

«Дурний політик небезпечніший, аніж підлий. Просто тому, що здатний накоїти більше лиха для своєї країни. Я думаю про це щоразу, коли чую заклики українських депутатів відокремити окуповані території. Цього літа з подібною ініціативою виступав Віктор Балога, а на початку осені естафету підхопила Вікторія Сюмар. Кожного разу підбираються лише «добрі» аргументи для цього кроку. І в повній відповідності з прислів’ям всі вони здатні призвести прямо в пекло», – зазначив Казарін.
Він підкреслив, що ініціатори референдумів говорять про те, ніби Україна втомилася від окупованих територій, їх реінтеграція здатна поховати соціальний консенсус, що намітився в країні, а відмова від Сходу і анексованого Криму знову подарує Україні цілісність державного кордону і можливість зближення з міжнародними організаціями. Мовляв, ніхто не зможе пояснювати низькі темпи євроінтеграції замороженими конфліктами і територіальними претензіями.
«Але реально всі ці аргументи ламаного шеляга не варті. Тому що вони не розв’язують українські проблеми, а навпаки – лише посилюють їх. Головний суб’єкт всіх українських проблем – це не наявність проросійських настроїв у низці областей. Головна проблема – це Кремль, який останні три роки активно намагається знищити український суверенітет. Допоки в московських кабінетах сидітимуть люди, переконані у своєму праві вважати сусідню країну своєю колонією, спроби дестабілізації України будуть продовжуватися», – пояснив у статті для Крим.Реалії журналіст. 
Тому, як він наголосив, саме санкції є критично важливими для української сторони, оскільки вони скорочують кількість ресурсів у розпорядженні Кремля. 
«Так, Захід не готовий йти на повне заморожування закордонних активів Кремля або, скажімо, торговельне ембарго – як це було у ситуації з режимом Слободана Мілошевича. Але навіть нинішні обмеження на кредитування або передачу технологій теж змушують Кремль порівнювати свої зовнішньополітичні бажання з можливостями», – стверджує автор.
На його думку, будь-який референдум про «ампутацію» Донбасу або Криму призведе до знищення підстав для цього санкційного тиску, оскільки в такому разі Україна сама визнає, що у неї немає територіальних спорів з Росією, Донбас не окупований Росією, а просто відокремлений від решти країни відповідно до бажань самих громадян України, а кримці не стали заручниками анексії, оскільки «самі обрали своє майбутнє».
«Якщо провести такий референдум, то Київ позбудеться своїх козирів, а Москва не втратить анічогісінько. Навпаки, вона зможе почати новий етап дестабілізації в інших регіонах сусідньої країни. Все вищесказане зовсім не означає, що Київ має погоджуватися на будь-який сценарій повернення контролю над Донбасом. Навпаки, якщо кон’юнктура переговорів не влаштовує Україну, вона цілком може піти на сценарій «заморожування» конфлікту: коли агресор продовжує нести відповідальність за зроблене, але втрати потерпілої сторони не збільшуються», – зауважив ведучий, додавши, що для всього цього зовсім не обов’язково офіційно відмовлятися від територій, а, навпаки, достатньо лише затягувати переговорний процес настільки, наскільки це буде потрібно.
«Так, можна зрозуміти тих, хто говорить, що країна втомилася від війни. Але будьмо реалістами – ключі від миру перебувають не в Києві, вони у Москві. Україна має лише один сценарій, який здатний одномоментно подарувати сталий мир. Цей сценарій – капітуляція. І якщо він нас не влаштовує, то час звикнути до того, що на легкі рішення чекати не варто», – підсумував Казарін.

Коментарi

Коментарiв