Тимчук назвав причини загострення боїв на Донбасі

279
Координатор «Інформаційного спротиву», народний депутат України Дмитро Тимчук пояснив причина чергового загострення боїв на територіях тимчасово окупованого Донбасу.

«Загострення ситуації на цьому напрямку можна було очікувати і раніше. Який сенс у цьому? Що стосується Докучаєвська, то бойовики досить давно, з початку року точно, побоювалися, що Докучаєвськ буде взятий українськими військами. Відповідно, там вибудовувалась і система оборони. У цьому випадку ми бачили активність ДРГ. Можна сказати, що йде жорстка установка російського командування на продовження ескалації конфлікту в зоні АТО», – наголосив Тимчук.
За його словами, це пов’язано з тим, що після останньої зустрічі «нормандської четвірки» була досягнута домовленість про розробку «дорожньої карти», у якій би зазначалися конкретні заходи щодо подальшої реалізації положень Мінських домовленостей. 
На думку нардепа, на цьому тлі можна було очікувати загострення відразу після цих домовленостей, які у вигляді «дорожній карти» повинні з’явиться наприкінці листопада, тобто протягом найближчих трьох тижнів. Зокрема, можна було очікувати, що Росія дасть команду бойовикам активізувати обстріл, оскільки це уже традиційний для Кремля важіль тиску на Київ задля досягнення власних інтересів. 
У статті для Апострофа парламентар зазначив, що нині є два основних напрямки, за якими можливе подальше загострення: це приморський, маріупольський напрямок і в цілому ділянки на південь від Донецька. 
«І не тільки в районі Докучаєвська. Просто є місця, де більш явно концентрувалися війська противника, йшло перекидання додаткових силових засобів. Але фактично зараз загрозливий напрямок всюди: починаючи від Донецька і далі на південь», – пояснив високопосадовець. 
Крім того, експерт укотре розкритикував Мінські домовленості.
«Ми завжди говорили, що це мертвонароджене дитя і робити на нього ставку було б нерозумно. Але оскільки Київ під тиском Заходу продовжує чіплятися за Мінськ-2, це грає на руку Росії, яка може диктувати свої умови. Якщо дорожня карта буде вироблена в дусі побажань Путіна, ми можемо очікувати зниження ескалації конфлікту, а якщо ні, то нинішній градус протистояння продовжиться», – підкреслив Тимчук. 
«Що стосується широкомасштабних наступальних дій супротивника, то на даний момент ми не бачимо якогось масового перекидання російських військ на Донбас, а при нинішньому конфлікті в російських військах на окупованій території Донбасу навряд чи можливі якісь наступальні операції оперативно-тактичного рівня, можуть бути тільки тактичні дії, як ми зараз спостерігаємо в районі Докучаєвська або Широкіно», – підсумував народний обранець.

Коментарi

Коментарiв