У Франції ініціюють відставку Президента Олланда

208
Депутат Національної асамблеї Франції П’єр Лелуш ініціював підписання депутатами резолюції про початок процедури імпічменту Президента Франції Франсуа Олланда. 

Відповідний документ уже підписали 79 депутатів при 58 необхідних. До того ж, зі 199 депутатів-республіканців ініціативу підтримують 152, про що йдеться в заяві цієї партії. 
Копію резолюції про імпічмент лідер фракції Соціалістичної партії у нижній палаті парламенту Клод Бартолон уже вручив Франсуа Олланду і Прем’єр-міністру країни Мануелю Вальсу.
Депутати посилаються у своїй ініціативі на статтю 68 Конституції, згідно з якою, президента Франції може бути відправлено у відставку в разі зради або розголошення державної таємниці.
Високопосадовці стверджують, що у нещодавно опублікованій книзі «Президент не повинен цього говорити» Олланд якраз розкрив державну таємницю. Зокрема, французький лідер розповідає про проведення цілеспрямованих вбивств і нереалізовані плани нападу на Сирію 2013 року. 
La Figaro стверджує, що ймовірність успішного завершення процедури імпічменту мінімальна, але це може серйозно вдарити по рейтингу Олланда напередодні президентських виборів у квітні-травні 2017 року.

Коментарi

Коментарiв