Реформатор чи трепло? – оглядач про відставку Саакашвілі

251
Політичний оглядач Юрко Космина прокоментував рішення очільника Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі піти у відставку.

Юрко Космина нагадав, що прихід колишнього грузинського президента на посаду очільника Одеської області супроводжувався неабиякими очікуваннями одеситів та всієї прогресивної громадськості решти областей. Мовляв, «ось зараз прийде Саакашвілі – він усім покаже, як Грузію робити!». 
«Однак сльози розчулення від лагідного спілкування «нашого Міхо» з простими громадянами та бойових перепалок із підлими корупціонерами доволі скоро висохли – щойно громадяни та корупціонери зрозуміли, що ефект від діяльності Саакашвілі вимірюється класичною формулою Лесі Українки «Слово, моя ти єдиная зброє…», − зауважив оглядач. 
За його словами, разом і українцям дивувався і сам Саакашвілі, оскільки «він-то аж ніяк не змінився зі своїх грузинських часів, а тут його в очі називають «треплом» якісь корупціонери, які і президентом не були ніколи, й навіть «карт-бланш» в області від іншого президента не отримували».
«І знову, і знову грізний Міхо переконувався, що апробовані в Грузії реформаторські методи працюють лише тоді, коли контрольовані тобою силовики здатні кинути опонента в буцегарню та вибити з нього зізнання, щойно ти назвеш його корупціонером. А без прокуратури та МВС, які завжди можуть засвідчити громадськості, що ти не трепло, а реформатор, весь цей об’єм звинувачень, який звик продукувати Саакашвілі, починає працювати вже не на твоє ім’я, а проти нього», − наголосив у статті для Лівого берега публіцист. 
«Тобі заважають працювати? Система опирається сильніше, ніж ти на своїй посаді зі своїм розрекламованим «карт-бланшем» можеш на неї натиснути? То єдиний спосіб врятувати своє добре реформаторське ім’я – звільнитися з посади просто зараз! Але полум’яний Міхо на такий полум’яний крок не наважився, вирішивши, що раз уже запропонована йому посада виявилася посадою декоративного «трепла» для прикриття корупційної системи, то не втрачати ж цю посаду через таку дрібничку!», − зазначив автор. 
Крім того, він підкреслив, що Саакашвілі таки знайшов гідне застосування своїй антикорупційній риториці, коли «спрямував весь свій шал проти тодішнього очільника уряду Арсенія Яценюка, якого за дивним збігом обставин в АП саме запланували замінити Володимиром Гройсманом». 
«Поки решта антикорупційних діячів прозрівали від масштабів підйому Ігоря Кононенка, Саакашвілі примудрявся навіть у суто кононенківських схемах бачити руку Арсенія Петровича та його вірного Арсена Борисовича, нещадно тавруючи цих злодіїв під дзвін стаканів та глузливе аваковське «бебебе», − нагадав Космина. 
«Навіть якщо викривач півтора роки мовчав про саботаж реформ, підтримку кланів, здачу області ворогу та інші викриті ним сьогодні гріхи Порошенка, вперто помічаючи лише злочини порошенкових конкурентів. Інша річ, що на широкому українському електоральному полі гравців амплуа «трепло», а тим паче «трепло на ланцюгу», й без Саакашвілі було неміряно, а от справжніх реформаторів від приходу полум’яного Міхо, так, на жаль, і не побільшає», − підсумував оглядач. 

Коментарi

Коментарiв