Політолог про перспективи врегулювання на Донбасі після перемоги Трампа

178
Директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв пояснив, як може змінитися політика США щодо Донбасу та України в цілому на тлі перемоги Дональда Трампа. 

Єрмолаєв запевнив, що американський політикум ніколи не відмовиться від підтримки територіального суверенітету та цілісності України.
«Загальний підхід американської влади був заявлений у дуже дипломатичній формі ще у виступі Байдена в парламенті. Те, що було сказано, зараз знайде більш чіткі характеристики», – зауважив експерт, нагадавши, що ішлося про відповідальність України за ситуацію в державі, за внутрішній діалог і пошук формули, яка збереже нашу країну.
«Такий підхід, можливо в більш чіткій та зрозумілій формі, буде характерним для адміністрації Трампа», – спрогнозував у коментарі Слову і Ділу фахівець. 
Крім того, він підкреслив, що є як зобов’язання міжнародної спільноти щодо підтримки України як держави, так і власне наші завдання. Відповідно, політика санкцій та дипломатична підтримка фактично не зміняться, але те, що ми зобов’язані, доведеться зробити.
«Трамп неодноразово говорив під час кампанії про більшу відповідальність ЄС у сфері безпеки. Йшлося і про відповідальність у своєму регіоні, і перед партнерами по НАТО. Зараз це може бути на першому місці, тому що конфлікт в Україні – це конфлікт європейський. Він відображає не лише проблему українсько-російських відносин, а й неефективний механізм узгодження інтересів, здатність домовлятися певних осіб», – пояснив політолог. 
Також він висловив думку, що адміністрація Трампа буде жорсткішою в плані термінів: «Якщо адміністрація Обами могла собі дозволити витрачати час на довгі періоди, то позиція Трампа може бути більш жорсткою в плані прискорення процесів подолання конфлікту в Україні, з більшою активністю ЄС і, природно, з урахуванням інтересів РФ».
У підсумку він зазначив, що за умови збереження суверенітету українським політикам скоріше за все доведеться змінювати своє ставлення до устрою, статусу та формування балансів інтересів.
«Якщо з цим не впорається адміністрація Порошенка, враховуючи політику останнього року, то ці зміни будуть здійснені шляхом перезавантаження влади», – підсумував Єрмолаєв.

Коментарi

Коментарiв