Трамп може виявитися корисним для України – дипломат

173
Український дипломат, міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко пояснив, які висновки має зробити наша країна після перемоги у США Дональда Трампа і чи дійсно це негативно відзначиться на нас.

«Аналізуючи перемогу Трампа, для початку треба відмовитися від тези «все пропало», що вже подекуди курсує. Сталося те, що сталося. Завтра сонце так само зійде на сході, а не на заході, і все буде нормально. Але кожна з країн і груп країн повинна зробити для себе висновки з того, що сталося», – зауважив дипломат. 
Перший висновок, на його думку, це те, що українці нарешті повинні зрозуміти: ми повинні бути самодостатніми, щоб забезпечити свою безпеку власними силами. А це можливо за умови, що Україна проведе реформи і перетвориться на економічно і політично сильну державу. У такому разі, за словами Огризка, у нас буде можливість створити систему оборони, достатню для захисту навіть від такого ворога, як Російська Федерація. 
 
«Другий висновок полягає в тому, що, на превеликий жаль, і в Україні, і в Сполучених Штатах Америки популізм випереджає здоровий глузд. Це, до речі, стосується і багатьох європейських країн: ми бачимо це на прикладі євроскептиків, правих і лівих радикалів. Цей тренд, на жаль, сьогодні крокує світом і являє собою загрозу для демократії», – наголосив у статті для НВ експерт.
Третій висновок, на його думку, це констатація того, що криза відповідальності також триває. 
«Дуже часто виборці роблять вибір не з позицій здорового глузду, а з точки зору перекладання власної відповідальності на чиїсь плечі. А потім політики, на плечі яких її перекладають, ні за що відповідати не хочуть, оскільки самі є безвідповідальними», – стверджує фахівець.
Також він закликав українську владу зайняти у відносинах зі США проактивну позицію. З Бараком Обамою це було неможливо через його нерішучий характер і тому, що він не ухвалюв рішень, боячись відповідальності. Щоправда,  при новому президентові ці рішення повинні почати затверджувати. 
«І парадокс у тому, що Трамп, незважаючи на всю свою непередбачуваність, може виявитися кориснішим для України, ніж передбачувана безвідповідальність. Тому ми повинні зайняти проактивну позицію і доводити вже до нової адміністрації меседжі, які важливі для нас, чітко, ясно і навіть агресивно», – пояснив екс-міністр. 

Коментарi

Коментарiв