Економіст пояснив, що чекає на Україну внаслідок виходу з СНД

213
Економічний експерт Володимир Сіденко пояснив, якими можуть бути причини та наслідки виходу України з СНД на тлі розгляду відповідного законопроекту у ВРУ. 

На думку Сіденка, Україна уже протягом тривалого часу йде шляхом скорочення своєї діяльності в СНД, яку ми офіційно визнали неефективною.
«У цьому плані ми повторюємо той шлях, який пройшла раніше Грузія. Це логічний наслідок політики, яка не могла на певному етапі не поставити питання про формалізацію цього курсу», – наголосив експерт. 
«Україна ніколи не була повноцінним учасником СНД, хоча й вважається однією із засновниць співдружності. Ми так і не ратифікували статут організації. Тому жодних протиріч у цьому аспекті немає», – цитує Слово і Діло фахівця.
За його словами, вихід із СНД – продовження курсу на згортання економічних зв’язків з усім регіоном. До того ж, це остаточно закриє питання про відновлення режиму зони вільної торгівлі з Росією. 
«Не виключено, що інші країни СНД візьмуть це до уваги, що позначиться на присутності України на їхніх ринках. Тому, хоча цей курс і пов’язаний з політичною ситуацією, залишається відкритим питання, яке майбутнє чекає на Україну з регіоном загалом, не з РФ. Тому висновок про те, що вихід із СНД не матиме негативних наслідків, є хибним», – пояснив Сіденко. 
У підсумку він зазначив, що нині Україна є заручником політичної ситуації через Кремль, а це звужує для країни пошук альтернативних рішень і нових ринків.

Коментарi

Коментарiв