Україна VS Росія. Привласнена історія

195

Доктор філологічних наук, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Лариса Масенко про відкриття в центрі Москви пам’ятника Володимиру Великому.

Агресивні випади Росії в бік України не обмежуються лише збройними атаками на Крим та Донбас. Уже тривалий час РФ воює з Україною і у культурному та історичному просторах. «Підтвердженням цього є відкриття в центрі Москви пам’ятника Київському князю Володимиру Великому», – пише Доктор філологічних наук Лариса Масенко для «Радіо Свобода».

Відкриття пам’ятника припало на 4 листопада – День народної єдності у Росії. Ідея народної єдності була провідною і у виголошених Путіним та Кірілом промовах. У виступі президента РФ Київський князь Володимир – збирач і захисник руських земель, який створив основи сильної, єдиної, централізованої держави, яка об’єднала в результаті в одну величезну сім’ю рівні між собою народи, мови, культури і релігії.

Цей новітній артефакт російської монументальної пропаганди, на думку Лариси Масенко, свідчить про те, що імперське трактування Київської Русі як «колиски трьох братніх народів» – лишається в Російській Федерації канонічною історичною схемою.

«Саме завдяки концепції «спільної колиски» Росія привласнила стародавню Українську державу, її писемну спадщину і навіть її назву, замінивши первісне наймення росіян «московити» на дивне прикметникове утворення «русскіє»», – також нагадала професор.

Коментарi

Коментарiв