Світ допоміг Україні навіть менше, ніж ЄС Греції під час кризи – дипломат

231
Колишній Посол США в Україні Джон Ґербст пояснив, чому світ повинен допомагати Україні.

За словами Ґербста, розгортання Росією все потужнішого військового потенціалу в Чорному морі, зокрема в анексованому Криму, створює загрозу не лише для України, але й загалом для регіону і, зокрема, для НАТО.
Відповідно, саме на тлі цієї причини США разом із партнерами по Альянсу повинні вдатись до кроків, щоб зменшити рівень цієї небезпеки.
«Передусім, потрібно на виконання зобов’язань Будапештського меморандуму надати Україні військову підтримку, і це має включати летальну оборонну зброю – протитанкові системи Джевелін, які попередять будь-який подальший наступ Росії на Україну», – цитує Укрінформекс-посла США.
На його думку, Україні необхідно допомогти зміцнити систему ППО, оскільки «Москва використовує свої повітряні сили у війні проти неї»: «Допомога, яку ми всі – США, ЄС та міжнародні інституції – дали Україні є лише невеликою частиною того, що Євросоюз дав Греції».
Крім того, дипломат нагадав про ініціативу Джорджа Сороса виділити Україні 50 мільярдів доларів, назвавши це вкладенням у безпеку інтересів США в українську державу.

Коментарi

Коментарiв