Не можна недооцінювати ідіотів – історик про вибори у США і вплив на Україну

187
Історик Ярослав Грицак прокоментував зміну влади у США, розкритикувавши як Барака Обаму, так і новообраного главу держави Дональда Трампа з огляду на їх політику щодо України.

«Коли ви читаєте ці рядки, то маєте перевагу наді мною. Ви отримали статтю після 8 листопада, я пишу – перед тим. Тому ви знаєте, хто виграв вибори в Америці. Я ж можу лише надіятися, що не Трамп. Припускаю, що переможець здобуде невелику перевагу. Але вона матиме великі наслідки. Нагадаю: Гітлер на березневих виборах 1933 року – виборах, які привели його до влади, – набрав 44%, тобто менше половини голосів», – спрогнозував напередодні виборів Грицак.
За його словами, американські вибори листопада 2016 року можуть так само вплинути на історію, як і німецькі березня 1933 року, оскільки в разі перемоги Трампа, навіть якщо це не доведе до політичного катаклізму, слід подумати про тих, хто має заощадження в американських доларах.
«Кожна країна час від часу проходить перевірку на міцність, допускаючи до влади ідіота чи злочинця. Росія з цим випробовуванням так і не впоралася. Україна пройшла через нього у 2010–2013 роках. Наші сусіди – Польща, Угорщина – переживають зараз. А США може пройти після 8 листопада», – зауважив у статті для Gazeta.ua історик.
«Нас заспокоюють: навіть якщо виграє Трамп, нічого страшного не станеться. Американська політична система надто міцна, щоб її міг поламати один ідіот. Розкажіть про це полякам чи угорцям, які ще пару років тому думали так само про свою політичну систему. Ніколи не можна недооцінювати силу ідіотів», – наголосив експерт.
Крім того, він висловив думку, що гіршого президента США ніж Обама з точки зору України складно було собі уявити.
«Своїм нехтуванням європейських справ, недотримуванням обіцянок спинити сирійську владу навіть після того, як вона застосувала хімічну зброю проти своїх громадян, він, по суті, вручив Путіну карт-бланш на агресію в Україну. Однак, якщо ми думали, що гіршого від Обами американського президента не може бути, помилялися. Може. Трамп», – підкреслив Грицак.

Коментарi

Коментарiв