Українські політики допоможуть Росії розхитати ситуації в Україні – аналітик

367
Старший аналітик Міжнародного центру політичних досліджень Анатолій Октисюк прокоментував заяву СБУ про те, що на листопад 2016 року Росія запланувала заходи з дестабілізації України.

Відповідно до інформації СБУ, 15 листопада нібито має розпочатися всеукраїнська акція протесту банківських вкладників, а 17 листопада вона продовжиться темою підвищення тарифів. Серед основних цілей провокаторів – організація дострокових парламентських виборів із метою приведення до влади проросійських сил і перегляду зовнішньополітичного курсу України.
Слід зазначити, що інформацію про підготовку акції протесту з метою розхитати ситуацію в країні вже давно обговорюють експерти і політики. Основними учасниками дестабілізації найчастіше називають партії «Батьківщина», «Опозиційний блок» і перейменовану партія «За життя» позафракційного депутата Євгена Мураєва та депутата від ОБ Вадима Рабиновича.
На думку Октисюка, активної протестної діяльності слід очікувати від уже згаданої партії «За життя», «Батьківщини», партії Геннадія Балашова 5.10 і «Опозиційного блоку». Експерт зауважив, що протести можуть виникнути на тлі наближення бюджетного процесу, який активізує окремих політичних гравців, зацікавлених в якихось преференціях. Крім того, важливу роль може зіграти і наближення річниці Євромайдана.
«Враховуючи те, що зараз знову розкачують тему відставки генпрокурора Луценка, то можуть згадати і нерозкриті справи Небесної сотні. І не виключено, що це може почати нові «майдани», – наголосив у коментаріАпострофу аналітик.
«Не варто недооцінювати і роль профспілок, зважаючи на те, що певну активність може проявити і нардеп Сергій Каплін, але тут знову-таки буде накладатися бюджетний процес, і під це будуть розігруватися всі чутливі теми: і відставка Гонтарєвої, і Луценко, і якісь церковні питання – всі будуть грати на тому, на чому зможуть», – пояснив фахівець.
 

Коментарi

Коментарiв