Forbes провів моторошні паралелі між США і Україною

236
Ґрег Сателла у виданні Forbes провів несподівані паралелі між Україною і США на тлі нещодавніх президентських виборів.

«Жінка-кандидат у президенти з великим стажем державної служби сприймається як надмірно амбітна і корумпована. Як «істота системи», жінка, на думку багатьох, є далекою від потреб пересічних громадян. Вона змагається з чоловіком із задокументованою історією проступку, який, проте, «говорить усе, як є», і, на думку багатьох, є «людиною з народу». Незважаючи на те, що він не вважається компетентним, багато хто розглядає його як «менше з двох зол», – ідеться на початку статті Сателла.
Після цього автор роз’яснює, що йдеться не про Америку 2016 року, а про Україну 2010 року, і що жінка, описана вище, – це Юлія Тимошенко, яку українці, як правило, називають просто «Юля», за схожістю з тим, як американці називають держсекретаря Клінтон «Ґілларі». Він зауважив, що тоді, незважаючи на поширену репутацію Тимошенко як компетентної особи, виборці обрали Віктора Януковича, людину з двома минулими судимостями за кримінальні злочини і добре відому схильність до корупції.
Голос Америки підкреслює, що на цьому паралелі на цьому не завершуються. Зокрема, і Трамп, і Янукович часто висловлювали захоплення Путіним і його авторитарним підходом. Обидва найняли Пола Манафорта, щоб згладити свій імідж і відточити власну популістську риторику.
Також Сателл зазначив, що Янукович виявився гіршим, ніж очікувало цього суспільство. Його історія некомпетентності і корупції була безпрецедентною навіть в Україні, яка і так ніколи не славилася своїм належним управлінням. Більше того, як підкреслив автор, правління Януковича призвело до кривавих наслідків.
У підсумку він уточнив, що США – не Україна, і Дональд Трамп – не Янукович. США будували свої демократичні інституції протягом 240 років і є «наймогутнішою державою на землі» у той час, як Україна була «дисфункціональною» ще задовго до 2010 року. Крім того, Дональд Трамп, попри всі свої недоліки, ніколи не був засуджений за злочини.

Коментарi

Коментарiв