Навіщо Путіну знадобився Додон на посаді президента Молдови

145
Український журналіст, публіцист Віталій Портніков пояснив, чому Росія сподівається на перемогу Ігоря Додона на президентських виборах у Молдові, що відбудуться 13 листопада поточного року.

«Росіяни плекають великі сподівання на Додона. У Кремлі розраховують допомогти Додону отримати контроль над парламентом і ухвалити новий план федералізації країни. Він ще більш згубний для Молдови, ніж попередній. Але одне в цьому плані залишається незмінним – у Придністров’ї зберігається присутність російського війська. Як гаранта молдавського «нейтралітету», а по суті – окупації всієї Молдови Росією», – наголосив Портніков.
За його словами, цей приклад важливий і для України з точки зору врегулювання на Донбасі. Про це він пише у статті для Радіо Свобода.
«Москва ніколи не погодиться з рішенням, яке буде припускати виведення російських військ із окупованого регіону. Путін може проводити переговори і давати обіцянки, але війська виводити не буде за жодних умов. І якщо в Придністров’ї окупант перебуває вже 25 років, то чому б йому не закріпитися на Донбасі? Хто завадить? Тим більше, коли в окупаційний контингент активно вербують місцевих жителів?», – зауважив публіцист.

Коментарi

Коментарiв