Росія не віддасть Крим і Донбас без війни – німецький політик

266
Член президії ради зовнішньої політики Німеччини, глава Парламентської Асамблеї НАТО (1994-96 рр.) Карстен Дітріх Фоґт розповів про подальший розвиток політики Кремля щодо України.

«Наше сприйняття, точніше моє сприйняття таке, що Росія не зацікавлена в сильній Україні, натомість Росія хоче бути домінуючою частиною цього регіону, тож прямо або непрямо, намагається відмовитися від внутрішнього законодавства України, а реалізовувати у цьому регіоні свої всеохоплюючі політичні варіанти. Деякі росіяни, з якими я зустрічався, дають чітко зрозуміти, що йдеться не про певний вплив на певні сфери впливу, а щодо запобігання членству України в ЄС та НАТО. І тут кожен може додумувати, чи йдеться про членство в ЄС, чи в НАТО», – зауважив Фоґт.
Він додав, що це стосується лише ЄС чи НАТО з одного боку, і України з іншого.
«Це не стосується третьої сторони у вирішенні майбутнього України. І це означає, що на даний момент без продовження бойових дій  Росія не віддасть Крим, а також не здасть свого впливу на сході України в Донецькій та Луганській областях. Тому говорити, що це може бути довготривалий конфлікт – неприємно, але реалістично», – наголосив в ефірі Еспресо німецький політик.
«Я інколи порівнюю це з ситуацією, що була в Берліні, коли конфлікт тривав десятиліттями. У той час Радянський Союз реалізовував свої інтереси та розширював свою сферу спливу, і хоч німецькі проблеми можна було вирішити, але тоді, після багатьох років (практично всього мого життя) вони лишались невирішеними. Я порівнюю ці ситуації, але я не кажу, що вони однакові. Але думаю, що одна з передумов, за якої можна було б вирішити ці проблеми, – коли Росія зрозуміє, що  вона загнана у глухий кут», – підкреслив екс-глава Парламентської Асамблеї НАТО.

Коментарi

Коментарiв