Андрухович розповів про головну проблему декомунізації в Україні

255
Український письменник Юрій Андрухович розповів про чи не основну проблему процесу декомунізації.

«Я щойно сів до потяга на станції Тернопіль Пасажирський. Кінцевим пунктом подорожі буде Дніпро. Це офіційна назва міста з 19 травня 2016 року. Але на моєму квитку, придбаному 15 жовтня 2016 року, вказано, що я прямую до станції Дніпропетровськ Головний. Міста Дніпропетровськ немає, а станція є. Отже, це не помилка на квитку. На вагонах, я бачив, майже те саме: Трускавець – Дніпропетровськ. Якби я сідав до потяга дещо підхмелений (а в Тернополі зі мною таке трапляється), то міг би заволати на весь перон: «Люди, не їдьте! Такого міста немає!». Але я сьогодні тверезий і мов скельце прозорий, тож слухняно сів і вирушив у якомусь (дніпровському чи дніпропетровському?)  напрямку», – зазначив Андрухович.
Письменник наголосив, що «наша в цілому успішна декомунізація місцями дає прикрий збій».
«Є, виявляється, цілі ніші реальності, куди законові зась. Уже немає міста Кіровоград, але є Кіровоградська область. Уже немає Дніпропетровська, але є Дніпропетровська область. Ви, як і я, знаєте пояснення, чому воно так. Тобто пояснення суворо юридичне: саме такі, а не інші, назви областей занесено до Конституції. Щоб їх змінити, слід ці зміни проголосувати конституційною більшістю. А де ви назбираєте 300 і більше голосів за ці перейменування?», – підкреслив у статті для ZBRUC автор.
«Я поставлю запитання дещо інакше: а коли взагалі ви їх назбираєте? Або ще інакше – ви їх узагалі колись назбираєте? Складно? Нереально? Так отож. Але приймаючи цю даність, слід вважати декомунізаційний закон хронічно недовиконаним. Ну тобто за великим рахунком не виконаним зовсім», – наголосив Андрухович.
У підсумку він зауважив, що в цій ситуації – «було би бажання. І тільки воно».
«А якщо припустити – я лише на мить – що його, бажання, таки справді немає? Тобто, що недодекомунізована Україна серцю наших очільників чимось миліша? Мости недоспалено, шляхи до відступу дозбережено. Міста немає? Зате область є. І Богові свічка, й чортові огарок», – резюмував автор.

Коментарi

Коментарiв