Україна повинна просити Захід запровадити санкції проти Гонтарєвої – нардеп

379
Народний депутат України Сергій Тарута розкритикував роботу очільниці Національного банку Валерії Гонтарєвої і закликав Президента Петра Порошенка домогтися її звільнення.

«Шанси залишити її практично вичерпані. Є великі претензії з боку українського народу – 98% недовіри. Практично всі політичні сили, депутати, бізнес, правильні західні політики розуміють, що неможлива ефективна робота Національного банку, якому не довіряють. Це аксіома. Питання: скільки Президент буде вичікувати», – наголосив в інтерв’ю журналу Країна нардеп.
Крім того, він зауважив, що в тому разі, якщо українське слідство визнає Гонтареєву винною, необхідно передати матеріали західним партнерам і вимагати персональних санкцій.
«Відкрита частина кримінальних справ щодо дій керівників НБУ. Далі будуть нові звернення. Матеріалів вистачить, щоб розібралися з порушеннями Гонтарєвої. Паралельно потрібно домогтися, щоб відібрати у неї закордонний паспорт. Щоб вона нікуди не могла виїхати. Добитися об’єктивного і упередженого слідства. Щоб не затягували процес, не дивлячись на тиск з боку всіх інститутів влади», – заявив високопосадовець.
«Перед собою ставлю завдання домогтися, щоб на Заході дуже уважно розглянули всі звинувачення. Якщо їх підтвердять українські судові розгляди, на Заході зможуть ввести персональні санкції щодо Гонтарєвої. Такий прецедент був щодо Лазаренка. Тоді такі чиновники сильно задумаються перед тим, як починати вибудовувати корупційну схему пограбування України», – зазначив Тарута.

Коментарi

Коментарiв