«Свобода» анонсувала пікет КСУ через антиукраїнський закон Ківалова-Колісніченка

252
Народний депутат України 7-го скликання, очільник Комісії з питань законності, правопорядку та запобігання корупції в Київській міській раді Олег Бондарчук пояснив, чому ВО «Свобода» анонсувала пікет під Конституційним Судом.

Нагадаємо, 17 листопада 2016 року ВО «Свобода» проведе пікет Конституційного Суду України, який розгляне конституційність мовного закону «Колесніченка-Ківалова» «Про засади державної мовної політики».
Активісти вимагатимуть справедливого рішення, оскільки вважають цей закон антиконституційним, таким, що дискримінує державну мову в усіх галузях життя і потребує негайного скасування.
«23 лютого 2014 року, коли вигнали Януковича, Парламент скасував антиукраінський мовний закон Ківалова-Колісніченка. Перед тим, влітку 2012 року режим Януковича переламав через коліно Верховну Раду і протягнув з грубими порушеннями цей антиукраїнський закон, який був написаний у Кремлі», – нагадав у своєму Facebook Бондарчук, додавши, що після завершення Революції Гідності закон було скасовано, але через спротив тодішнього глави ВРУ Турчинова, який не підписав закон, а також очільників ВРУ Гройсмана і чинного спікера Парубія «закон Ківалова-Колісніченка» не втратив чинність.
«Після 2-х років блокування вимоги поставити до порядку денного це питання, 17 листопада 2016 року о 10.00, розпочнеться довгоочікуваний розгляд подання про неконституційність мовного «закону Ківалова-Колісніченка». Нагадаю, що це була одна з вимог Мовного Майдану та Революції Гідності», – наголосив політик.
Крім того, він заявив, що націоналісти вимагають скасування неконституційного закону з низки наступних причин: 1) цей закон написаний у Кремлі і реалізований агентом ФСБ Колісніченком; 2) цим законом фактично надається російській мові статус державної; 3) цей закон абсолютно маргіналізує українську мову і дає підстави запроваджувати російську як другу державну.

Коментарi

Коментарiв