ЗМІ з’ясували, які держави «зраджують» Україну у питанні безвізового режиму

332
Завдяки джерелам у дипломатичних колах журналістам вдалося дізнатися, які країни намагаються гальмувати надання безвізового режиму Україні.

Незважаючи на те, що українська влада виконала усі 144 критерії Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму, деякі європейські країни, насамперед Франція, Німеччина та Бельгія, намагаються загальмувати візову лібералізацію для України. Про це повідомив Укрінформ, посилаючись на власне джерело.
«Україна виконала усі критерії щодо безвізового режиму, однак деяким країнам ЄС нецікаві наші успіхи. Передусім, це стосується Франції, Німеччини та Бельгії, які намагаються знайти якусь зачіпку, щоб використати її як претекст для ненадання Україні безвізового режиму з Євросоюзом», – зазначив співрозмовник видання.
За його словами, причини такої поведінки пов’язані з внутрішньополітичною ситуацією в цих країнах, де питання міграції є дуже чутливим. Саме з огляду на це французи та німці зацікавлені відкласти запровадження безвізового режиму до проведення виборів (президентських у Франції весною та парламентських у Німеччина восени 2017 року).
«Хтось із неурядових організацій в Україні, наприклад, заявив про проблеми у боротьбі з корупцією, і відразу ж, на переговорах у Брюсселі французький чи німецький представник про це говорить. Мовляв, є проблеми, хай Єврокомісія підготує нову доповідь про виконання Україною Плану дій щодо візової лібералізації. А це ще десь півроку може зайняти», – наголошує джерело.
На його думку, влада та громадськість в Україні мають виступати спільним фронтом та вимагати від ЄС виконання своїх зобов’язань. «Складається унікальна ситуація: якщо раніше Україну звинувачували в тому, що щось не робимо, то зараз все навпаки – європейці обіцяли і не роблять», – ідеться в повідомленні.

Коментарi

Коментарiв