Політолог розповіла, чому насправді Кремль напав на Україну

140
Російський політолог і історик Єлєна Галкіна висловила думку, що Президент РФ Владімір Путін напав на Україну, оскільки вважав її слабкою державою.

«Сама номенклатурно-спецслужбівська природа режиму така, що він – пасивно-агресивний. Кремль може бути агресивним тільки проти слабкого. Вони вважали Україну слабкою, вони пішли на агресію. Логіка та ж, що і у СРСР часів застою: Афганістан слабкий – нападаємо на Афганістан! Проти сильної країни або держави, захищеної інструментами колективної безпеки, вони не підуть», – підкреслила Галкіна.
За її словами, для того, аби самозберегтися в Росії, Путін повинен показувати успіхи своєї вертикалі. Щоправда, у нього не виходить із економіко: структура економіки не змінюється, «зістрибнути з нафтової голки» не виходить, імпортозаміщення провалилося.
«На мій погляд, нині Кремль налаштований на заморозку конфліктів, на війну низької інтенсивності. Цим і будуть лякати світ. Інша справа, що вже не 2014 рік, і світ не так сильно боїться. Зараз їх стратегія очевидна, зрозуміла логіка розвитку переговорного процесу в «нормандському форматі», оскільки така ж логіка використовувалася Росією і Асадом із 2012 року в «женевському форматі» по Сирії. Світові лідери бачать, до чого це призвело», – наголосила політолог.
Також вона зауважила, що у ситуації України і Сирії найбільш імовірним буде саме шлях до заморожування конфлікту.
«На Донбасі Кремль спробує закріпити нинішню ситуацію. Для України це поганий варіант, оскільки чим раніше буде вирішено конфлікт на Донбасі, тим краще», – запевнила в інтерв’ю ONLINE.UA експерт.
Крім того, вона звернула увагу на те, що нині Україна має всі інструменти, щоб вирішити цей конфлікт у свою користь.
«Є маса варіантів, які можуть доповнити Мінські домовленості, або при яких можна перейти до плану «Б», але, в будь-якому випадку, Росія нині не в тому стані, щоб нав’язувати свої правила. Кремль розуміє, що концепція продукування хаосу провалилася, але вони у ній залишаються інерційно, бо не знають, що робити», – пояснила фахівець

Коментарi

Коментарiв