Путіна чекає жорстка відповідь на його ж провокації – ІноЗМІ

347
Експерт Європейської ради з міжнародних відносин Марк Ґалеотті висловив думку, що завдяки перемозі Дональда Трампа на президентських виборах у США Президент РФ Владімір Путін отримає жорстку відповідь на свої провокації.

Як підкреслив у статті Foreign Policy Ґалеотті, після перемоги а Трампа Кремль більше не зможе здійснювати провокації щодо країн Заходу. За його словами, новий непередбачуваний глава Білого дому гратиме не за правилами і стане захищати свій імідж людини, що не терпить в свою адресу випадів, які дозволяла собі Росія на адресу Барака Обами.
Експерт нагадав, що під час правління Обами Росія влаштовувала безліч провокацій, оскільки не отримувала жорсткої відповіді від передбачуваних політиків США і ЄС.
«За наказом Путіна росіяни зімітували ядерні удари по Швеції, здійснили проліт військових літаків поблизу американських кораблів, провели рейд-викрадення на естонському кордоні і неодноразово займалися троллінгом щодо західного світу», – зауважив фахівець.
Крім того, він висловив думку, що Путін більше не зможе розраховувати на американську стриманість і прихильність етикету чи норми належної дипломатичної поведінки: «Давайте не будемо забувати, що новообраний Президент США обіцяв збити російський літак, якщо той пролетить поряд із американськими кораблями або буде близько до літакам США».
За словами аналітика, у тому разі, якщо американські військові кораблі опиняться в безпосередній близькості від узбережжя Криму, сирійські бомбардувальники потраплять в приціл американських ВПС в районі Алеппо – тепер уже Москві, а не США, доведеться гадати, блеф це чи ні.
«Нестійка риторика Трампа, ймовірно, матиме ефект розмивання країв нестійкої московської імперії», – спрогнозував Ґалеотті, додавши, що передвиборна риторика Трампа щодо неспроможності НАТО може спонукати європейців до збільшення військових витрат, що значно підвищить безпеку Євросоюзу.
«У результаті Росія нині опиниласяперед обличчям президента, який не грає за правилами, який упивається непередбачуваністю, який готовий вступити в азартну гру і який агресивно захищає уявлення про себе як людину дії і влади. Схоже, що Путіну належить провести найближчі чотири роки з тими ж відчуттями, які пережив Захід у спілкуванні з ним», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв