Експерт пояснив, чому США досі не дали Україні летального озброєння

222
Російсько-американський історик Юрій Фєльштінскій зауважив, що США не надають Україні летальної зброї у зв’язку з відсутністю офіційного стану війни з Росією.

«Україна без бою віддала Крим, досі не розірвала з Росією дипломатичних відносин (не кажу вже про оголошення війни). Досі є найбільшим торговельним партнером Росії, досі віддає Росії борги, виплачує гроші. Досі має безвізовий з Росією режим і прямі рейси в Росію. Досі тримає на своїй території російських журналістів-пропагандистів і ганяє по своєму теле- і радіоефіру російські канали і проросійські програми. Летальну зброю надають країні, яка перебуває у стані війни. А ви у стані війни з Росією як держава не перебуваєте. Росія з вами – перебуває, в міру своїх військово-політичних можливостей, а ви з Росією – ні», – пояснив історик, додавши, що водночас США і Європейський Союз не «здають» Україну Кремлю.
 
«Трамп із легкістю поступився б Путіну у всіх переговорних пунктах щодо анексованого Криму, окупованих територій Донбасу і, може, навіть всієї України. Трамп відмовився б і від санкцій проти Росії. Але в українському питанні основний голос належить сьогодні не США, а Європі та Україні. Та й у Конгресі/Сенаті в США не всі готові віддати Україну Путіну. Не думаю, що Україну можна «здати» Росії легко і швидко, поки канцлером Німеччини є Меркель, а Президентом Франції – Олланд», – зауважив в інтерв’ю Апострофуексперт.
На його думку, Росія зробить все від себе залежне, щоб повалити Олланда не пізніше квітня-травня і Меркель – не пізніше жовтня 2017 року, коли у Франції і Німеччині будуть чергові вибори.
«Прерогатива України нині – здаватися Путіну чи ні. Поки що Україна не здається. Тут все залежить насамперед, а, може, і виключно – від самої України», – підсумував Фєльштінскій.

Коментарi

Коментарiв