Російський опозиціонер пояснив, навіщо Путіну затримання екс-міністра

222
Російський опозиціонер Константін Боровой пояснив, чому насправді слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу щодо міністра економічного розвитку РФ Алєксєя Улюкаєва. 

Нагадаємо, Улюкаєва підозрюють в отриманні хабара в розмірі 2 мільйонів доларів за видану міністерством позитивну оцінку, що дозволила «Роснєфті» купити держпакет компанії «Башнєфть». 
Прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков повідомив, що Президент РФ знав про підготовку операції правоохоронних органів щодо Улюкаєва. На думку Борового, ця ситуація – наслідок протистояння в оточенні російського лідера. 
Крім того, він зауважив, що найближчий соратник Путіна, очільник «Роснєфті» Ігорь Сєчін посилює свій вплив і стає по-справжньому небезпечним для російського Президента.
«У цій ситуації все набагато простіше. Сєчін розширює область контролю. І це розпочалося ще з ЮКОСу, коли Ходорковскій на зустрічі з Путіним майже у відкриту сказав, що в нього Сєчін вимагав 300 мільйонів доларів за одне з родовищ. Закінчилося це покаранням Ходорковского, його посадили, і ось тоді стала зростати імперія Сєчіна», – пояснив політик, додавши, що Сєчін демонструє власну силу, свою можливість впливати, в тому числі на рішення Президента. 
«Тут важливі наслідки, а вони очевидні — це надмірне посилення тієї імперії, яку створив Сєчін, перебуваючи в найближчому оточенні Путіна. Я думаю, що Сєчін переміг, і це була досить складна перемога, тому що багато аргументів, які висував Улюкаєв проти «приватизації» Башнафти, були розумними, такими, що базувалися на законі, але Сєчін, очевидно, ламає ситуацію. Крім того, питання про оподаткування цієї операції було вирішене досить грубим способом. Пояснення того, що з цієї угоди не беруться податки, полягало в тому, що якщо взяти податки, то держава їх втратить. Абсурд, який перетікає з пропагандистської кампанії в області економіки», – підкреслив опозиціонер.
За його словами, це демонструє, що Сєчін дуже посилюється, і це зрозуміло не тільки Путіну, а й конкурентам Сєчіна в оточенні Путіна. 
«Мені здається, що у випадку з Улюкаєвим Путін запобігатиме публічному розгляду цього звинувачення в корупції. Тому що він остання людина, зацікавлена в тому, щоб у групі його оточення хтось занадто посилювався, а Сєчін починає представляти серйозну небезпеку для Президента, і, мабуть, він це розуміє», – зазначив у статті для Апострофа Боровой. 
На його думку, ця ситуація була певним чином тестом, тому Путіну необхідно підтримувати баланс сил всередині власного оточення, а цей баланс буде дуже серйозно порушений посиленням Сєчіна, який стає фігурою, не те щоб рівною Путіну, але в усякому разі за впливовістю. Виникає паралельний інститут влади. 
«Ось зараз цей інститут – трон і диванні партії навколо. Надмірне посилення Сєчіна створює якби два центри влади, але Путін навряд чи в цьому зацікавлений. І мені здається, те, що трапилося, певною мірою сталося саме без Путіна, оскільки усередині цієї кремлівської групи дуже жорсткі закони, там дуже жорстке протистояння щодо дрібниць, і це не перший конфлікт ліберальної групи з силовиками», – резюмував автор. 

Коментарi

Коментарiв