Українці найбільше з європейців обурені корумпованістю влади – Transparency International

187
Відповідно до результатів дослідження організації Transparency International, українці найбільше з усіх європейців обурені діями уряду щодо боротьби з корупцією. Народу так набридли побори і хабарі, що вони і самі готові допомогти владі у боротьбі з корупцією – для цього майже 30% українців готові відмовитися від сплати хабарів. 

Коментуючи результати дослідження журналіст-розслідувач програми «Схеми» Радіо Свобода Наталя Седлецька зауважила, що розчарування українців важко не побачити і важко не зрозуміти. 
Згідно з результатами дослідження, Україна зберігає статус однієї з найбільш корумпованих країн Європи, де влада робить надто мало, щоб подолати це явище. Transparency International зазначає, що абсолютна більшість українців не помічає результатів дій уряду щодо боротьби з корупцією, це – найбільший в Європі показник – 86%. 
«Я думаю, що українці відчувають величезний контраст, особливо після Революції гідності. Бо їм обіцяли, що суспільство буде очищене від високопосадової корупції, з іншого боку, вони бачать абсолютно протилежний результат, вони відчувають розчарування від того, що кожен новий генеральний прокурор, який приходить керувати Генеральною прокуратурою, обіцяє гучні викриття, натомість він одну за одною «здає» кримінальні справи, і вони не доходять до вироків суду», – наголосила Сідлецька. 
Інформація Transparency International свідчить про те, що українці готові протистояти корупції доступними для них засобами, оскільки не мають впливу на найвище керівництво держави у цьому питанні. 
«Якщо порівняти ситуацію з часами президентства Віктора Януковича, то на той момент було менше людей, які приходили до журналістів і були готові виносити на загал інформацію про якісь оборудки і схеми, наприклад з бюджетними грошима. Наразі таких викривачів, навпаки, побільшало», – зауважила журналістка.

Коментарi

Коментарiв