В Україні закрився найбільший файлообмінник у державі EX.UA

181
Увечері 16 листопада власники файлообмінника EX.UA оприлюднили звернення до користувачів у якому назвали причини закриття ресурсу. 

«За останній рік EX.UA довелось відчути на собі прямі погрози, шантаж (зокрема і на міждержавному рівні), DDоS-атаки. Дані дії піддають небезпеці особисту інформацію та особисті файли, які зберігаються на ресурсі», − ідеться у повідомленні EX.UA. 
Крім того, у заяві зазначено, що автори проекту завжди працювали в правовому полі, незалежно від вимог законодавця. Тим не менше, закрити ресурс змушують останні законодавчі ініціативи.
Адміністрація EX.UA просить користувачів до 30 листопада вилучити свої файли з архівів і наголошує, що «останні законодавчі ініціативи у галузі нібито боротьби з піратством несуть всі ознаки нецивілізованого лобізму. Новий закон, який перебуває на підписанні у Президента, робить невигідним його дотримання: він буде діяти тільки проти тих, хто спробує йому слідувати. Він буде стимулювати нехтування авторськими правами. І тому він невигідний. Він мертвий».
Додамо, ресурс має проблеми через закон «Про державну підтримку кінематографа в Україні». Документ має підписати Президент і передбачає блокування піратського контенту. Відповідно до цього закону, у разі, якщо власник авторського права виявляє фільм або музику, розміщені без його дозволу, то має право вимагати заблокувати доступ до нього. Якщо власник сайту заявляє, що не зніме контент, то доступ до файлу повинен заблокувати постачальник технічних послуг. Якщо контент не блокується, правовласник може звернутися до суду. 

Коментарi

Коментарiв