Путіна уже нічого не врятує від суду в Ґаазі – нардеп

202
Народний депутат України Світлана Заліщук різко прокоментувала рішення Президента РФ Владіміра Путіна щодо Римського Статуту. 

За словами Заліщук, які б рішення Путін не ухвалив щодо Римського Статуту, це мало як змінює його перспективу в Гаазі. У своєму Facebook нардеп назвала підстави для такої думки. 
«Росія підписала Римський Статут 2000 року, але не ратифікувала. І тому, по суті, не була учасницею Міжнародного Кримінального Суду, а значить, «своїх» не видавала б у будь-якому разі», − нагадала нардеп. 
«Але учасниками цього суду є 123 країн світу. І якщо Гаага доведе воєнне захоплення Криму, то Путін, як головнокомандуючий, буде головним відповідальним. І єдиний шанс для нього уникнути відповідальності – все життя пересидіти в Росії, при умові, що режим в Кремлі ніколи не зміниться на демократичний за його життя. Виїзд в одну з країн-учасниць МКС завершиться арештом», − зауважила високопосадовець.
Крім того, вона нагадала, що нещодавно прокурор Міжнародного кримінального суду опублікувала традиційний річний звіт, що має розділ щодо попереднього розслідування в Україні.
«Найважливіше у звіті для нас по Криму: 1) чорним по білому про те, що російські військові брали участь у захопленні Криму; 2) прирівняння ситуації в Криму до міжнародного воєнного конфлікту; 3) значення окупаційного режиму Росією по відношенню до Криму», − пояснила Заліщук. 
«Це ще не рішення суду, а лише перший крок для розгляду справи України в Гаазі. Нинішній звіт вказує на перспективу розслідування. Далі має бути ухвалено рішення, що МКС проведе повне розслідування своїми людьми та ресурсами», − резюмувала парламентар. 

Коментарi

Коментарiв