Україна перебільшує значення звіту МКС щодо російської агресії – правник

272
Співробітник Інституту держави і права імені Корецького Микола Сірий прокоментував нещодавно оприлюднений звіт Міжнародного кримінального суду щодо України, який, на його думку, матиме лише політичні наслідки.

Нагадаємо, нещодавно Міжнародний кримінальний суд оприлюднив звіт, у якому окупацію Криму прирівняли до міжнародного збройного конфлікту між Москвою і Києвом. 

«Формат звіту, який здійснює Міжнародний кримінальний суд – це процедурний формат, який не тягне за собою, окрім політичного, забарвлення, ніяких юридичних наслідків», – стверджує Микола Сірий. 

На його думку, в Україні дещо перебільшене значення Міжнародного кримінального суду у питанні російської агресії.

«Міжнародний кримінальний суд – це інституція, яка вступає у дію, коли відбувається руйнація державності, коли правова система тієї чи іншої держави не здатна виконати свою функцію. Навряд чи ми б хотіли підтвердити цей момент», – підкреслив в ефірі Радіо Свобода експерт.

Щоправда, він зауважив, що Україні слід вітати оприлюднення цього звіту Міжнародним кримінальним судом Україні: «Будь-яка, оголошена на міжнародному рівні позиція, яка чітко визначає, що Росія є агресором, що Росія є стороною міжнародного збройного конфлікту з Україною, це позиція, яка підтверджує реальні політичні події та утверджує основи міжнародного правопорядку». 


Коментарi

Коментарiв