Перемога проросійських лідерів у Болгарії і Молдові загрожує єдності Європи – ІноЗМІ

223
У редакційній статті The New York Times аналітики пояснили, як вплине перемога проросійських президентів у Болгарії і Молдові на ситуацію в Європі в цілому. 

Автори зауважили, що вибір проросійських президентів у Болгарії і Молдові, які були в ярмі Кремля, видається дуже тривожним сигналом. Хоча це матиме скоріше внутрішньодержавні наслідки, проте існує і загроза розхитування європейської єдності.

Видання наголосило, що виборчі процеси в обох країнах були під сильним впливом громадського невдоволення корупцією і низькими стандартами життя, які досі відстають від західних навіть після більш як двох десятків років після падіння комуністичних режимів. 

«Але розворот від прозахідних кандидатів у сторону тих, які закликають будувати кращі відносини з Москвою, став доказом зростання розчарування у Східній Європі західними ліберальними підходами, яке посилила хвиля іммігрантів. Болгарія і Молдова стали останніми жертвами націоналістичних і антиглобалістських настроїв, які поширилися Європою і допомогли Трампу в США», − ідеться у статті.

Також зазначено, що Президент РФ Владімір Путін намагається отримати вигоду від цієї тенденції, яка дає йому надію на скасування антиросійський санкцій, запроваджених проти Росії у зв’язку з анексією Криму. 

На думку авторів, вибір громадян Болгарії і Молдови не так був проявом підтримки курсу Путіна, як відображенням економічних і географічних зв’язків. Болгари уже традиційно мають тісні особисті і економічні відносини з росіянами, а санкції проти Росії нашкодили і болгарській економіці, яка є найбіднішою в ЄС.

У підсумку видання спрогнозувало, що вибір болгар і молдаван на користь покращення відносин з Путіним стане черговим ударом по західній єдності у найбільш критичний момент. 

Коментарi

Коментарiв