Росіянам доведеться визнати, що ними керує банда вбивць – Портніков

346
Український публіцист, журналіст, ведучий Віталій Портніков прокоментував звіт Міжнародного кримінального суду щодо російської агресії проти України. 

На думку Портнікова, коли Росія підписувала Римський статут 2000 року, Президент РФ Владімір Путін іще не розумів, чим це йому загрожує, оскільки в Кремлі ще тільки готувалися до агресії проти сусідніх країн і захоплення чужих територій. 

Публіцист зауважив, що після недавнього розпорядження Москва не визнаватиме жодних висновків Міжнародного кримінального суду (МКС) – в тому числі рішення, що охарактеризувало захоплення Криму як збройний міжнародний конфлікт. Щоправда, вперше думка про вихід із юрисдикції МКС прийшла їм у голову після війни в Грузії.

«Під час агресії проти цієї країни і окупації частини її території російські військові здійснили низку злочинів – аж до етнічних чисток грузинських сіл на території Південної Осетії і вбивств мирних жителів. Міжнародний кримінальний суд саме займається розслідуванням цих злочинів», – нагадав у статті для newsru.ua журналіст.

За його словами, це не остання справа в Ґаазькому трибуналі щодо Росії.

«На черзі – Крим, Донбас. Скільки мотузочці не витися, а кінець буде. Рано чи пізно громадянам Російської Федерації доведеться визнати: ними керує банда військових злочинців і вбивць. І це буде не емоційна оцінка журналіста, а висновок Міжнародного кримінального суду», – запевнив автор. 

Крім того, він стверджує, що Путін не хоче ратифікувати Римський статут, оскільки не хоче закінчити свої дні в камері Ґаазького трибуналу.

«Але, відмовляючись від ратифікації, він розписується у власній причетності до військових злочинів – і у відповідальності самої Російської держави. Оскільки якщо росіяни не скоювали злочинів, за які можуть понести відповідальність згідно з Римським Статутом, то чого вони тоді бояться?», – резюмував Портніков. 

Коментарi

Коментарiв