Петро Олещук: Росія вважає, що вийшла з «української кризи» переможцем

194
Ми переходимо у ситуацію кардинально іншої якості, яка, на перший погляд виглядає більш похмуро, ніж учорашня, але реально несе для нас всіх купу потенційних можливостей.
Отож.
Росія, очевидно, вважає, що вийшла з «української кризи» переможцем.
Для подібних висновків вона має наступні підстави:
– успішне гальмування євроінтеграційних прагнень України, навіть таких, що видавалися практично реалізованими ще два роки тому (асоціація та безвіз).
– замикання Європи у собі та зняття у осяжній перспективі питання членства України як у ЄС, так і НАТО.
– успішний досвід взяття під контроль інших екс-радянських республік, що були жертвами російської агресії, за допомогою механізмів виборів.
Усе це дозволяє Росії вважати, що «Україна нікуди не дінеться», що вона скоро сама повернеться до російської орбіти без пострілів, а просто завдяки голосам зубожілого народу.
І, власне, це треба розглядати як найбільшу загрозу для України у осяжній перспективі. «Мирне» повернення до «руського міра» з усіма можливими наслідками.
Проте, це все одночасно є можливістю, адже впевнена у собі Росія, очевидно, не буде так відверто тиснути за допомогою військових механізмів. Росія цілком може вирішити згортати свою «військову місію», та переходити виключно до політичних механізмів.
Щось схоже на реальне перемир’я у цій ситуації стає все більш і більш реальним.
Питання лише в тому, як Україна могла б використати цю можливість?
Джерело: Петро Олещук

Коментарi

Коментарiв