Кремль планує розпочати Третю світову війну у країнах Балтії – ІноЗМІ

188
Професор із міжнародної безпеки Пол Міллер у статті «Третя світова війна може початися в Латвії» зауважив, що нині для Президента РФ Владіміра Путіна склалася найбільш сприятлива міжнародна обстановка з часів закінчення холодної війни для продовження російської експансії.

«Чотири роки тому я передбачив вторгнення Росії в Україну. Ось мій наступний прогноз, який зараз здасться очевидним багатьом людям: на черзі країни Балтії. Вони стануть одним із перших і найбільших випробувань для новообраного президента Дональда Трампа. Але, швидше за все, це не буде явним вторгненням», – наголосив у статті для Foreign Policy Міллер, додавши, що у Путіна є чітка мета та військово-політична стратегія, але не всі реалісти це розуміють.
«Деякі стверджують, що він керується раціональними, оборонними цілями: розширення НАТО здається йому загрозою, і Росія реагує відповідно. Захід розширив свою сферу впливу за рахунок Росії, і тепер Росія мстить. Ось чому, за словами Джона Миршаймера, «криза в Україні – це провина Заходу»,– зауважив експерт.
Щоправда, на його думку, ця ситуація є нонсенсом, оскільки Путін, як і кожна людина, не керується холодними розрахунками та раціональною користю, а вважає, що гегемонія Росії в ближньому зарубіжжі необхідна для безпеки Росії на тлі своїх уявлень про російську державність та історичне призначення. 
«Путін (і, можливо, навіть його внутрішнє коло) не просто є націоналістом. Схоже, Кремлем рухає своєрідна форма російського націоналізму, яка переплітається з релігією, долею та месіанством. У цій інтерпретації Росія є зберігачем православ’я та виконує місію щодо захисту та поширенню віри», – підкреслив професор. 
На цьому він зробив висновок про те, що насправді раціональна Росія не побачила загрози у розширенні НАТО та Європейського Союзу, оскільки ліберальний порядок відкритий і всеосяжний, і він насправді посилив би безпеку і сприяв процвітанню Росії.
«Натомість для Путіна та інших росіян, які бачать світ через призму російського релігійного націоналізму, Захід по своїй суті є загрозою через його виродження та глобалізм, зауважує фахівець з міжнародної безпеки», – зазначив фахівець, додавши, що з цієї точки зору НАТО не є гарантом ліберального порядку в Європі, а ворожим агентом занепадницького Заходу та основною перешкодою для величі Росії. Саме тому військово-політична стратегія Путіна вимагає краху НАТО. 
За словами Міллера, Путіну вже вдалося підірвати довіру до НАТО.
 
«Його останні дві мети, Грузія та Україна, які не є членами НАТО, але 2008 року їх явно та публічно запевнили, що їм нададуть плани дій щодо членства. Росія чітко та публічно виступала проти будь-яких кроків у напрямку членства в НАТО обох країн, а потім приступила до вторгнення. У підсумку виникли спірні території – Південна Осетія, Абхазія та Крим – окуповані російськими військовими. Жодна країна ніколи не вступить в НАТО, будучи частково окупованою Росією», – стверджує експерт.
У підсумку він зауважив, що наступний крок Путіна буде більш небезпечний, ніж попередні, оскільки він, швидше за все, почне просуватися до країн Балтії, які є членами НАТО. 
«Він не стане відправляти через міжнародні кордони великі формування в уніформі російських солдатів, оскільки навіть найобережніші члени НАТО не стануть ігнорувати очевидне вторгнення», – підсумував Міллер. 

Коментарi

Коментарiв