Путін боїться військового перевороту – політолог про затримання «диверсантів» у Криму

241
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк прокоментував затримання Федеральною службою безпеки РФ так званих українських «диверсантів» в анексованому Криму. 

Аналізуючи рішення Росії про вихід із Римського статуту Міжнародного кримінального суду, Давидюк висловив думку, що це свідчить про один важливий факт – Путін розуміє, що йому самому доведеться віддати на поталу своїх генералів, які виконували його кримінальні злочинні накази в Сирії, Україні, вбивали мирне населення, обстрілювали, школи, садочки, лікарні. Іншими словами, Президент РФ усвідомлює, що якщо це буде доведено, а статут буде ухвалено, то їх всіх судитимуть.
«По-перше, в російській армії вже сьогодні перестали виконувати накази президента. По-друге, це може світити Путіну військовим переворотом. Тому Путіну сьогодні треба захистити і підтримати своїх військових хоча б у такій формі, що їх не зможуть судити за межами Росії. Він посилює внутрішньоросійське поняття «родіна» і дає зрозуміти, що на стороні військових злочинців. І при цьому дає військовим карт-бланш: робіть все, що я скажу, а я вас буду захищати», – зазначив у коментарі 24 політолог.
За його словами, те, що міжнародною слідчою групою встановлені 100 осіб причетних до збиття Boeing-777 над Донбасом влітку 2014 року, говорить про продовження розслідування. Імовірно, як підкреслив експерт, це відбувається довше, ніж колись процедура щодо збитого лівійськими спецслужбами літака над Шотландією, коли через два роки назвали всіх винних. Але ці не публічні дані потрапляють на столи урядів різних держав і в Білий дім новому президенту Дональду Трампу. 
«Путін намагається маніпулювати, але зі всіх російських версій причин загибелі літака жодна не взята міжнародною групою до уваги. Але офіційний звіт буде оприлюднено, прізвища оголошені, і трибунал відбудеться. Не факт, що винні в той же день будуть притягнуті до відповідальності. Але ніхто ще не зміг уникнути міжнародного трибуналу. Навіть президенти Приміром, президент Лівії Муамар Кадаффі чи глава Іраку Саддам Хусейн», – наголосив фахівець.

Коментарi

Коментарiв