Експерт пояснила, чи допоможе ООН або Міжнародний кримінальний суд повернути Крим

157
Експерт із міжнародного права Євгенія Андріюк пояснила, чи допоможуть Організація Об’єднаних Націй бо Міжнародних кримінальний суд повернути Україні анексований Крим.

Андріюк нагадала, що 15 листопада 2016 року українське суспільство отримало відразу дві хороші новини – визнання Міжнародним кримінальним судом анексії Криму збройним конфліктом між Україною і Росією і ухвалення резолюції ООН щодо Криму. 
«Насправді, Міжнародний кримінальний суд не ухвалював рішення; більш того, суд ще не почав розглядати ситуацію в Україні. 15 листопада був опублікований звіт прокурора МКС про попереднє розслідування ситуації в Україні на підставі попереднього аналізу фактів, поданих неурядовими організаціями. Резолюція щодо Криму була прийнята не ООН, а Третім комітетом Генеральної Асамблеї. Цей документ через місяць буде надано на розгляд Генеральної Асамблеї, і якщо буде затверджений, то тільки тоді стане резолюцією ООН, що має рекомендаційний характер», – пояснила у статті для НВ експерт. 
За її словами, бурхлива реакція всередині України на рішення міжнародних організацій нагадує постійний пошук підтвердження власної правоти. 
«Ми радіємо, що на нашому боці ООН, ПАРЄ, МКС, а разом із ними і правота. Ми перекладаємо на них рішення, що нам робити з окупованими територіями. А що робити, якщо Генеральна Асамблея ООН не проголосує за резолюцію у грудні або МКС не почне розгляд ситуації в Україні? Що, якщо США з обранням Трампа різко поміняють свою політику щодо російсько-українського конфлікту? У нашій зовнішній політиці нам вкрай не вистачає власної позиції», – зауважила фахівець. 
У підсумку вона наголосила, що без системної деокупації всі ці заяви залишатимуться лише порожніми словами,  і ООН, ні ОБСЄ, ні ПАРЄ не зроблять цього за Україну, і гіршим варіантом є міжнародний протекторат над Кримом. 
«Чим швидше ми зрозуміємо і приймемо, що деоккупація залежить тільки від нас, тим швидше буде відновлена ​​територіальна цілісність України», – підсумувала автор.

Коментарi

Коментарiв