Експерт пояснив, кому і навіщо насправді знадобилося розхитування ситуації в Україні

142
Експерт у галузі політології Сергій Постоловський висловив думку, що напередодні третьої річниці Майдану для Кремля дуже важливо показати Заходу, Європи, що Україна за цей час не зробила прогресу ні в реформах, ні в економічних показниках. 

Постоловський зауважив, що протягом трьох років в Україні не відбулося особливих соціально-політичних чи економічних успіхів. Відповідно, це найкращий період – коли в суспільстві переважає апатія, невизначеність – щоб дестабілізувати внутрішню ситуацію, використовуючи для цього акції протесту.
«Це робиться, щоб, по-перше. перевірити здатність влади контролювати внутрішню ситуацію. По-друге, це тактика боєм з боку Росії для апробування слабких місць державності України», – пояснив у коментарі 24 політолог.
Щоправда, на його думку, спроби розхитати ситуацію в Україні спрямовані також на те, щоб добитися дострокових парламентських виборів, тому слід розуміти, що такі вибори мало що змінять, якщо не буде ухвалено новий закон.
 
«Потрібне нове законодавство, яке б нівелювало ризики підкупу виборців і фальсифікації результатів голосування. За старим законом зміняться певні обличчя, але політика і суть підходу народних депутатів до своєї роботи залишиться такими ж. Тому йде банальна боротьба за владу, де державний інтерес і громадянські потреби на останньому місці для політиків», – наголосив експерт, додавши, що влада не зробила стратегічних висновків за ці три роки, так само як і не зробила яскравих кроків, якими можна було б пишатися, оскільки стримання ворога на Сході – це завдяки потенціалу українського народу.
«Буде річниця Майдану, і всі знову почують логічні і справедливі питання від українців до влади: чому не знайшли ні одного вбивцю людей, жодного снайпера?», – зауважив експерт.
Крім того, він підкреслив, що політичні опоненти влади і української державності  в цілому особливо використовуватимуть всі промахи керівництва країни. Вони маніпулюватимуть економічними показниками, падінням соціальної підтримки населення.
«Водночас, чим далі будемо рухатися, тим більше буде приходити усвідомлення і для політиків у тому числі, що за старими шаблонами, під які можна завуалювати якісь нові гасла, не вийде жити. Україна переросла це. Сьогодні політична громадянська свідомість українського народу на щаблі вища від свідомості політиків», – резюмував Постоловський. 

Коментарi

Коментарiв