Путін спробує спихнути Трампу «гнилий товар» – Портніков

322
Український публіцист, журналіст, ведучий Віталій Портніков пояснив, якими будуть відносини між новим лідером США Дональдом Трампом і Президентом Росії Владіміром Путіним.

На думку Портнікова, важливим завданням для Росії на тлі зміни влади у США стануть домовленості з новою американською адміністрацією. Зокрема, Путіну необхідно буде переконати Дональда Трампа, що він є найкращим союзником.
«Під час прощальної зустрічі президента США із лідерами п’яти провідних країн Європи українська тема була однією з головних. Барак Обама і його європейські колеги погодилися з тим, що санкції проти Москви повинні бути збережені до того часу, поки Росія не виконає Мінські домовленості», – зауважив публіцист. 
Відповідно, як він додав, головна мета російської дипломатії – скасування санкцій при одночасному продовженні Мінських домовленостей й контролю над Донбасом – залишається лише нездійсненною мрією.
«Це була дійсно амбітна мета. У Кремлі хотіли б, щоб санкції Сполучених Штатів і Європейського союзу були скасовані саме зараз, коли російські компанії ще мають шанс взяти нові кредити для покриття своїх боргів. Якщо санкції не скасують, вже наступного року багато державних компаній Росії виявляться неплатоспроможними і змушені будуть оголосити дефолт», – спрогнозував експерт.
«Це – страшний сон Володимира Путіна. Адже фактична відмова російських державних компаній платити за боргами відбудеться на тлі танучих резервів. І фінансових потоків, боротьба за які триває буквально на наших очах і підсилює турбулентність в російській владі. Недавній арешт міністра економічного розвитку Росії Олексія Улюкаєва – одна з ознак цієї нестабільності», – наголосив журналіст. 
Також він зазначив, що на цьому тлі уже неважко передбачити майбутні дії Володимира Путіна.
«Тепер важливим завданням для Росії стануть домовленості з новою американською адміністрацією. Путіну необхідно буде переконати Дональда Трампа, що він є кращим союзником у боротьбі з «Ісламською державою». Обмін санкцій на російсько-американський антитерористичний союз може стати важливою частиною нового порядку денного Кремля. Частиною того самого «перезавантаження», про яке говорять представники найближчого оточення Трампа», – цитує 24 публіциста. 
Тим не менше, за його словами, є сумніви, чи вдасться Путіну цей маневр, оскільки його застосування обмежують заключні переговори Обами з європейцями: «Санкції проти Росії виявляються важливою частиною євроатлантичної солідарності, демонстрацією готовності дотримуватися норм міжнародного права і захищати ці норми. Навряд чи американська адміністрація буде жертвувати євроатлантичною солідарністю заради Путіна». 
Портніков нагадав, що Путін уже намагався обдурити Барака Обаму, довести йому, що він є союзником у боротьбі з «Ісламською державою», і що заради цього міфу варто закрити очі на дії Кремля в Україні.
«У результаті виявилося, що російська армія воює не з «Ісламською державою», а із сирійським народом. Що вона знищує не екстремістів, а жителів Алеппо. Що Путіна цікавить не знищення терору, а перемога його союзника Башара Асада. Путін буде намагатися збути Трампу гнилий товар», – підсумував автор.

Коментарi

Коментарiв