Україні необхідно урівняти Крим і Донбас у статусі окупованих територій

284

Політолог, директор агенції «Розвиток Приазов’я» Костянтин Батозький стверджує, що сподівання на добровільне звільнення Росією українських території безпідставне, а тому не може бути основою для державної стратегії.

Антитерористична операція перетворилася на затяжну історію, прогнозувати закінчення якої нині неможливо. Проте становище можна виправити, законодавчо закріпивши деокупацію як основну стратегічну мету державної політики – пише Костянтин Батозький у статті для DT.UA.

«Для якнайшвидшої деокупації окремих районів Донецької та Луганської області, а також Кримського півострова, українській стороні слід урівняти ці території у статусі окупованих та перенести всю повноту відповідальності за соціально-економічне становище цих територій на Росію, як на країну-агресора», – зазначає політолог.

 

«Сподіватись на те, що Росія різко послабить хватку й добровільно залишить наші землі, не варто, а тому не може лежати в основі державної стратегії. Тим більше історичний досвід свідчить, що Росія ніколи не залишала добровільно окупованих нею територій», – підкреслив Костянтин Батозький.

Надання Криму та ОРДЛО однакового статусу, на думку експерта, не дозволить політикам «вирішувати одну проблему за рахунок іншої», і, таким чином, відмовитись від вирішення кримського питання в межах Мінського процесу.

Політолог також зазначає, що Росія робитиме все можливе для окремого розгляду питань Криму і Донбасу, в той час як інтерес України полягає в тому, щоб рішення цих проблем відбувалося синхронно.

Коментарi

Коментарiв