Росія хоче встановити контроль в Україні, імітуючи демократію – політолог

195
Директор Центру суспільних відносин Євген Магда у коментарі 24 пояснив, що стоїть за протестами у Києві, які відбулися 15-16 листопада 2016 року.

Магда наголосив, що спроби створити видимість Майдану в Україні відбуваються вже не вперше. Зокрема, восени 2014 року після Іловайської трагедії російська влада вже намагалася це зробити.
«Російські ставленики в Україні намагаються імітувати демократію, розірвати причинно-наслідкові зв’язки всередині українського суспільства і використати це у власних інтересах», – зазначив політолог.
 
На його думку, це їм не дуже вдається. Хоча для багатьох українських політиків створюється своєрідна платформа спільного руху для її використання з метою дестабілізації ситуації в Україні.
«Але, по-перше, Революція Гідності суттєво змінила логіку подій в Україні. По-друге, подальший розвиток подій свідчить, що для Росії Україна є послідовним противником, проблемою. Тому Москва будь-якою ціною намагатиметься Україну приручити, встановити зовнішній контроль. Ідеальних сценаріїв для Росії два: або встановлення проросійської влади, або роздрібнення країни на шматки», – підкреслив фахівець.
Крім того, він висловив думку, що Росія не має перспектив у цьому напрямку, оскільки українські громадяни неодноразово доводили, що достатньо добре розуміються на різноманітних політичних нюансах, і тому не дозволять втілити ці російські плани.

Коментарi

Коментарiв