Аналітик пояснив, як вибори у Молдові можуть змінити ситуацію на Донбасі

221
Аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Євген Ярошенко висловив думку, що «розморожування» придністровського конфлікту, яке стало можливим після перемоги проросійського Ігоря Додона у Молдові, може побічно вплинути і на конфлікт на Донбасі.

На думку Ярошенка, реалізація мирного плану нового Президента Молдови Додона на основі надання особливого статусу Придністров’ю може спровокувати суспільний розкол всередині країни. Він запевнив, що можлива зміна подій навколо придністровського конфлікту за таким сценарієм може негативно позначитися і на Україні.
«Зокрема, реінтеграція Придністров’я до Молдови на умовах особливого статусу продемонструє тактичну перемогу кремлівської стратегії на пострадянському просторі, що передбачає вихід з конфлікту на основі збереження структурного осередку напруженості всередині окремих країнах», – наголосив експерт.
Також він висловив думку, що це означатиме посилення тиску Росії і Заходу на Україну з метою повернення неконтрольованих районів Донбасу на умовах, невигідних для Києва. До того ж, як зауважив фахівець, від прогресу навколо Придністров’я багато в чому буде залежати майбутнє врегулювання ситуації на Донбасі. Про це Ярошенко пише у статті для Апострофа.
«У зв’язку з можливим поворотом в придністровському питанні Україні необхідно активніше підключатися до врегулювання конфлікту як посереднику в форматі «5+2». В рамках переговорів Київ повинен просувати власне бачення вирішення придністровського конфлікту, спираючись на загальний підхід до врегулювання проблеми Придністров’я і Донбасу», – підсумував аналітик.

Коментарi

Коментарiв