Росія намагається втекти від міжнародного правосуддя через Крим і Донбас – експерт

215
Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков проаналізував указ Президента РФ про вихід Росії з угоди про Міжнародний кримінальний суд.

«Річ у тім, що на сьогоднішній день подано низку позовів до ЄСПЛ, Лондонського суду, низки міжнародних організацій, Арбітражного суду, суду в Гаазі, планується позов до міжнародного суду ООН, а такі кроки, як Резолюція ООН щодо Криму, набувають резонансного значення явно не на користь Росії», – підкреслив Пашков.
На його думку, вихід Російської Федерації з Римського статусу має дві основні причини – йдеться про глобальні міжнародно-правові прецеденти й суму судових позовів.
«Крім того, була доповідь щодо МН17, резолюція ПАРЄ, звіт Гаазького кримінального суду та резолюція Генасамблеї ООН. Це ключові документи, які фактично вводять в міжнародно-правовий лексикон терміни «збройний конфлікт» та «окупація Криму». Для нас це важливий момент», – зауважив у коментарі Слову і Ділу експерт.
За його словами, Росія намагається піти від цього, не визнаючи юрисдикцію цих організацій. На цьому тлі він нагадав, що нещодавно КС РФ ухвалив рішення про те, що внутрішня Конституція вища за міжнародні закони. «В цьому плані в них розв’язані руки».
Також фахівець наголосив, що російська влада розуміє – терези схиляються не на її користь. Саме тому РФ і дистанціюється від міжнародного правосуддя.
«Цього слід було очікувати. РФ буде все вважати непотрібними папірцями, але для світу це принципово. В цьому контексті позиція РФ уже не настільки важлива. Це потрібно для нас, світу, міжнародних організацій», – підсумував Пашков.

Коментарi

Коментарiв