Людей, висунутих Майданом, замінять цинічні хижаки, – публіцист

153
Український публіцист, журналіст, ведучий Віталій Портніков висловив думку, що вітчизняна влада опинилися в ситуації, в якій у 1991 році перебував президент Росії Борис Єльцин і глава уряду РФ Єгор Гайдар. Відтак. Він спрогнозував, що в Україні на місце людей, висунутих Майданом, прийдуть справжні цинічні і безпардонні хижаки.

Портніков зауважив, що Росія відзначає 25-річчя гайдарівських реформ, досвід яких більш ніж повчальний навіть не для самої РФ, а для України.
«Чому ж гайдарівські реформи не привели до появи демократичної країни і економіки рівних можливостей? А тому, що це були реформи корпоративного характеру. Тому що головною фігурою цих реформ виявився навіть не сам Єгор Гайдар, а батько російської приватизації Анатолій Чубайс. І приватизація ця привела до появи не класу нових власників, а кланів нових власників – олігархів, чекістів, бандитів», – наголосив публіцист, додавши, що найголовніше – у російського суспільства не було ніякого чітко артикульованого запиту на реформи, який розуміють громадяни.
«Запит на вихід із злиднів – був. Запит на більш багате життя – був. А запиту на економіку рівного шансу – як не було, так і немає», – констатував у статті для Контрактів журналіст.
За його словами, 90-ті були для Росії не «проклятим десятиліттям», а, скоріше, десятиліттям безповоротно втраченого шансу.
«Україна всі 90-ті прожила в анабіозі – боязкі спроби економічного реформування не перетворилися у нас на системні перетворення. Олігархи, чиновники, бандити – все це з’явилося, як і в Росії. Але економіка і система управління залишалися безпробудно радянськими – не дивно, що пострадянська Українська держава в 2014 році звалилася, як картковий будиночок», – підкреслив ведучий.
Крім того, він зазначив, що нині українська влада опинилася в ситуації, в якій 1991 року були Єльцин і Гайдар. Тобто, є необхідність реформування, є народний мандат на зміни, але немає жодного розуміння того, що сенс цієї зміни – у демократії і економіці рівних можливостей.
«Суспільство хоче, щоб йому допомогли вийти зі злиднів, щоб люди просто почали жити краще. Саме тому не виключено, що ситуація розвиватиметься за російським сценарієм 90-их. Більше того, думаю, що наші 90-ті вже настали. Потрібні лише останні штрихи, пов’язані з оновленням еліти – і на місце людей, висунутих Майданом чи пов’язаних з ним, прийдуть справжні цинічні і безпардонні хижаки – «нові люди», які зможуть здійснити корпоративні перетворення і закріпитися біля владних важелів», – спрогнозував автор.
На його думку, якщо цим людям пощастить так само, як пощастило Путіну і його оточенню, і економічна кон’юнктура буде сприятливою для України, то на українській демократії та економіці рівного шансу теж буде поставлено жирний хрест.
«У країні на довгі роки запанує автократичний режим псевдопатріотичного толку, помірно антизахідний і фальшиво антиросійський. А українці, як до цього росіяни, проміняють свої права і перспективи на можливість хоча б кілька десятиліть – до наступного краху – пожити по-людськи», – резюмував Портніков.

Коментарi

Коментарiв